صفحه اصلی / زنان باسواد ۲ برابر بیشتر از مردان «بیکار» هستند

زنان باسواد ۲ برابر بیشتر از مردان «بیکار» هستند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت بدنبال تقویت حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه و برقراری عدالت جنسیتی است.
معصومه ابتکار در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: طبق برنامه ششم برای دست یافتن به جامعه متعادل در سیاست گذاری و داشتن جامعه سالم باید عدالت جنسیتی را مدنظر گرفت که دولت بدنبال تقویت حضور زنان در عرصه‌های مختلف جامعه و برقراری عدالت جنسیتی است.
ابتکار با تاکید به اینکه مسئله زن و خانواده از مسائل مهم انقلاب اسلامی از روز اول تاکنون است تصریح کرد: بیش از نیمی از جامعه کشور را زنان تشکیل داده‌اند به همین دلیل نمی‌توان سهم و جایگاه زنان را در رشد و سلامت جامعه نادیده گرفت.
معاون رئیس جمهور در امور زنان باتاکید بر اینکه توجه نکردن به بنیان خانواده باعث آسیب جدی به جامعه می‌شود اظهارکرد: باید به امور و مشکلات زنان توجه کرد و در جهت رفع این مشکلات گام برداشت که رفع مشکل بانوان همان رفع آسیب‌ها و مشکلات جامعه است.
وی درخصوص سندتوسعه زنان وخانواده گفت: این سند چارچوب بسیارخوبی است که هراستان باتوجه به سیاست‌های کلی ابلاغیه مقام معظم رهبری برای بهبود وضعیت زنان و خانواده در راستای آن گام برمی‌دارد.
وی با تاکید بر اینکه برخی از این برنامه‌ها در دولت یازدهم نیز دنبال شده است، اضافه کرد: یکی از مهمترین موضوعات در حال پیگیری مقابله با خشونت علیه زنان بوده و آموزش و پرورش در این زمینه آموزش حقوق زنان را در بین دانش آموزان دنبال می‌کند.
وی اضافه کرد: در مورد موضوع اصلاح قانون و تنظیم امنیت اجتماعی زنان نیز لایحه‌ای ارزشمند در حال اتمام مراحل خود در قوه قضائیه است.
ابتکار با بیان اینکه دولت در زمینه اصلاح قانون، آموزش و پیشگیری اقدامات شایسته ای چون تقویت اورژانس اجتماعی را در دست اقدام دارد، اظهار کرد: یکی از کارکردهای مهم اورژانس اجتماعی موضوع مقابله با خشونت علیه زنان و کودک آزاری بوده که مورد حمایت و پیگیری جدی معاونت امور زنان و خانواده است.
به گفته وی گفت و گوی بین اعضای خانواده بر اساس مطالعات بسیار کاهش یافته و این میزان به کمتر از ۲۰ دقیقه در روز رسیده است.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال قبل این میزان ۲ ساعت بوده است، افزود: کاهش مدت زمان گفت و گوی روزانه در بین اعضا خانواده‌ها به پیوندهای عاطفی لطمه وارد می‌کند و انقلاب دیجیتال و مشغله‌های خانوادگی از مهمترین علل این موضوع به شمار می‌رود.
ابتکار با تاکید بر اینکه موضوع گفت و گوی ملی خانواده با همکاری احزاب و تشکل‌ها و دانشگاهیان میسر می‌شود، بیان کرد: حضور احزاب و سازمان‌های مردم نهاد در اجتماع نیز می‌تواند نقش مهمی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.
و ی ادامه داد: با توجه به سیاست برون سپاری دولت، احزاب و تشکل‌های مردمی می‌توانند در حل مشکلات بسیار مفید و موثر عمل کنند.
ابتکار خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۶۰ درصد دانشجویان کشور و ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها از میان بانوان هستند در حالی که بیکاری میان فارغ التحصیلان زن کشور ۲ برابر بیشتر از مردان است. همچنین دولت تدبیر و امید در صدد ایجاد تعادل است تا بتواند شاهد حضور ۳۰ درصدی زنان توانمند کشور در پست‌های مدیریتی و همپا با مردان باشد.

همچنین مطالعه کنید:

kolieh

با این روش ها از کلیه هایتان در فصل سرما محافظت کنید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا بر اساس گزارش سازمان جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *