صفحه اصلی / صدور ۱۸ هزار جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری صنعتی

صدور ۱۸ هزار جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری صنعتی

بررسی آمارنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۸ هزار و ۱۳۲ جواز تأسیس و پروانه بهره برداری صنعتی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، در ۹ ماه امسال ۱۳ هزار و ۹۷۴ فقره جواز تاسیس صادر شد که در همسنجی با مدت مشابه پارسال ۱۶.۹ درصد رشد نشان می‌دهد.
برپایه این گزارش، تعداد پروانه‌های بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای دراین مدت چهار هزار و ۱۵۸ فقره بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۶.۷ درصدی داشته است.
همچنین، در آذرماه امسال هزار و ۷۷۴ فقره جواز تأسیس و ۴۶۰ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شد که در مقایسه با آذرماه سال گذشته به ترتیب ۲.۹ درصد و منفی ۳.۴ درصد تغییر داشته است.
** رشد اشتغال ۹ ماه از محل مجوزهای صنعتی صادره
به گزارش ایرنا، مطابق آمارنامه‌های یاد شده پیش بینی شده ۳۱۵ هزار و ۸۲۹ نفر اشتغال از محل جوازهای تاسیس یاد شده در ۹ ماه امسال ایجاد شده باشد.
این تعداد اشتغال در همسنجی با پارسال رشد ۱۸.۵ درصدی داشته است.
همچنین، پیش بینی شده ۶۸ هزار و ۱۷۱ نفر اشتغال جدید از محل پروانه‌های بهره برداری صادره ایجاد شده باشد که در مقایسه با پارسال ۱۹.۲ درصد رشد خواهد داشت.
برپایه این گزارش، تعداد اشتغال آذرماه امسال از محل جوازهای تاسیس و پروانه‌های بهره برداری صنعتی به ترتیب ۳۶ هزار و ۸۸۱ نفر و پنج هزار و ۸۸۹ نفر پیش بینی شده که در مقایسه با آذرماه ۹۵ به ترتیب منفی ۵.۴ درصد و منفی ۳۲.۸ درصد تغییر داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

sharafi

هزار توی اخذ مجوز ماینینگ

یادداشت – مشخص است که دولتی‌ها از ابزار رسانه و تریبون‌های خوبی بهره می‌برند؛ ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *