صفحه اصلی / ولایتی: ایران آماده تبادل نظر برای حل مسالمت آمیز مشکلات منطقه است

ولایتی: ایران آماده تبادل نظر برای حل مسالمت آمیز مشکلات منطقه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار وزیر خارجه اسپانیا آمادگی ایران را برای تبادل نظر در حل مسالمت آمیز مشکلات منطقه طبق قوانین بین‌المللی اعلام کرد و گفت: راه حل مشکلات منطقه‌ای، سیاسی است و سرنوشت منطقه را باید به مردم آن واگذار و از دخالت بیگانگان جلوگیری کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی روز چهارشنبه در دیدار آلفونسو داستیس وزیر خارجه اسپانیا به مناسبات دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه حساس خاورمیانه نیاز به یک نوع مشارکت و محافظت همگانی جهانی برای حل مسائل مهم دارد و خوشحالیم که اروپا به طور عام و اسپانیا به طور خاص سیاست متفاوت و مثبت‌تری نسبت به کشورهای این منطقه دارند.
وی خاطرنشان کرد: روابط ایران و اسپانیا ۵۰۰ ساله است و ما خاطرات خوبی از اسپانیا داریم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: وقتی که وزیر خارجه بودم بارها به اسپانیا سفر کردم و در دوران سخت و حساس جنگ تحمیلی، همکاری‌های این کشور با ایران تحت تأثیر مسائل حاشیه‌ای قرار نگرفت.
ولایتی با بیان اینکه برای ما مهم است که دوستان قدیمی خود را فراموش نکنیم، گفت: آنهایی که حساسیت خاورمیانه را نمی‌دانند بیشتر از منطقه به خودشان ضرر می‌زنند.
وی تصریح کرد: بعد از گذشت چندین سال که این منطقه از دخالت بیگانگان ضررهای زیادی دیده است، همه به این نتیجه رسیده‌اند که راه حل مشکلات منطقه‌ای، سیاسی است و نه نظامی و اینکه باید سرنوشت منطقه را به مردم آنها واگذار و از دخالت بیگانگان جلوگیری کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: دیدیم که بهم ریختگی منطقه خاورمیانه بر کل اروپا و اسپانیا هم تاثیر گذاشت، لذا آماده تبادل نظر برای حل مسالمت آمیز مشکلات طبق قوانین بین‌المللی هستیم تا آرامش و ثبات به منطقه بازگردد.
به گزارش ایرنا، آلفونسو داستیس وزیر خارجه اسپانیا شب گذشته برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.

همچنین مطالعه کنید:

فرصت طلبی اپلیکیشن های ایرانی از قطعی اینترنت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از کاربران نقشه “ویز” در گفت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *