صفحه اصلی / خوزستان تاب فشارهای جدید از ناحیه خاموشی را ندارد

خوزستان تاب فشارهای جدید از ناحیه خاموشی را ندارد

استاندار خوزستان در جلسه بررسی وضعیت صنعت برق خوزستان و آمادگی برای تابستان ۹۷ با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مدیران برق خوزستان گفت: مردم خوزستان از همه سو تحت فشار هستند و تحمل فشارهای جدید از ناحیه خاموشی را ندارند، بنابراین از امروز باید بدانیم که در تابستان با چه وضعیتی رو به رو خواهیم بود.
به گزارش کسب و کار نیوز، غلامرضا شریعتی اظهار کرد: بحران خاموشی‌های سال قبل ضعف‌های ما را در قسمت‌های مختلف آب و برق روشن کرده و ضرورت بحث پدافند غیر عامل در این موارد را برای ما بسیار جدی کرد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در یک سال گذشته برای پایداری شبکه برق بیان کرد: اقدامات مؤثر شروع شده، باید با سرعت بیشتری پیگیری شود تا این عقب ماندگی‌ها جبران و دغدغه‌های خاموشی به حداقل برسد.
استاندار خوزستان اضافه کرد: صنعت برق استان را، پاییز – زمستان گرد و خاک داخلی و در بهار – تابستان ریزگردها تهدید می‌کنند، با در نظر گرفتن گرمای بالای ۵۵ درجه در بیشتر ماه‌های گرم سال لازم است توجه کشوری بیشتری به وضعیت برق استان شود.
شریعتی از تصویب ۵۰ میلیارد دلار برای صنعت برق استان خبر داد و گفت: از این مبلغ تنها تنها ۴۰ درصد آن مصوبه دولت است و بقیه باید از راهکارهای اوراق مشارکت و امثالهم تأمین شود.
وی با اشاره به پیک بار ۸۲۲۰ مگاوات در تابستان ۹۶ و رشد شش تا هشت درصدی آن برای تابستان ۹۷ تصریح کرد: از مجموعه وزارت نیرو و مدیریت شبکه برق خواهشمندیم در صورت خاموشی‌های با برنامه و احتمالی، این خاموشی‌ها را به مناطق سردسیر کشور بدهند که قابل تحمل تر باشد.
استاندار خوزستان بیان کرد: لازم است که نیروگاه‌های سیکل ترکیبی را در استان افزایش دهیم تا وابستگی به نیروگاه‌های برق آبی کاهش یابد، هرچند در یک دهه اخیر تنها دو نیروگاه سیکل ترکیبی در بهبهان و ماهشهر ایجاد شده و ایجاد بقیه نیروگاه‌های ترکیبی (فاز هفت و هشت رامین، امیدیه، دزفول، حمیدیه و..) متوقف شده است.
وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تولید نیروگاه‌های برق آبی بر اساس پیش بینی‌ها به خاطر خشکسالی گفت: یک راه این است که شبکه سراسری از نیروگاه‌های برق آبی استان برق نخواهد تا بتوانیم با تعداد ساعت پایین‌تر در تولید مشکل را حل کنیم، راه دیگر تامین کمبود مورد نیاز از شبکه‌های مجاور است که ممکن است در زمینه انتقال با محدودیت‌هایی رو به رو شویم و راه بعدی راه اندازی نیروگاه‌های سیار ۲۵ مگاواتی در نقاط بحرانی مانند شمال خوزستان است، راه موثر دیگر مدیریت مصرف و تعطیلی ادارات در ساعت مشخصی است.
گفتنی است، همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به همراه داوود فرحزاد مدیرعامل مدیریت شبکه برق ایران و سید زمان حسینی معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر برای بررسی آخرین وضعیت شبکه برق خوزستان و آمادگی برای تابستان ۹۷ به استان سفر کرده و با مدیران برق و استاندر جلساتی برگزار کردند، معاون وزیر نیرو و تیم همراه از نیروگاه رامین نیز بازدیدی داشتند.

 

همچنین مطالعه کنید:

bitcoin

نابودی صنعت ماینینگ به دست دولتی‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چهارشنبه هفته گذشته بود که سخنگوی صنعت برق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *