صفحه اصلی / بخش خصوصی نیازمند فضایی رقابتی در اقتصاد کشور است

بخش خصوصی نیازمند فضایی رقابتی در اقتصاد کشور است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، با بیان اینکه بخش‌های عمومی و شبه دولتی نسبت به بخش خصوصی از امتیازهایی برخوردار هستند، گفت: بخش خصوصی برای فعالیت در اقتصاد کشور نیازمند فضایی رقابتی است.
«مسعود خوانساری» افزود: در شرایط کنونی بازار برای بخش خصوصی رقابتی نیست و میان بخش‌های عمومی و خصوصی تمایزهایی در برخورداری از امتیازها وجود دارد.
وی ادامه داد: در صورتی که بخش‌های خصوصی و عمومی در فضای رقابتی کاملی فعالیت کنند، به طور حتم بخش خصوصی برنده است؛ زیرا هم بهره وری و هم کارایی بخش خصوصی نسبت به بخش عمومی بالاتر است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران در مورد حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت: تا زمان ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، این نگاه وجود داشت که اقتصاد باید توسط دولت اداره شود اما بعد از اینکه نتایج این نگاه مشخص شد، به سمت تقویت بخش خصوصی حرکت کردیم.
خوانساری با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر واگذاری امور به بخش خصوصی، گفت: در شرایط کنونی فعالان بخش خصوصی به دنبال بازاری رقابتی با بخش‌های دولتی هستند.
وی اضافه کرد: به اعتقاد رئیس جمهوری، اگر قرار است اقتصاد حرکت کند باید بخش خصوصی در کشور فعال شود؛ البته این امر تنها در اختیار دولت نیست و قطعاً نهادهای دیگر هم مؤثر هستند.

همچنین مطالعه کنید:

احتکار و هزاران پرونده تخلف در عرضه کالا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *