صفحه اصلی / ۱۰۰حلقه چاه نفت و گاز در ۸ ماه ابتدای امسال حفاری و تکمیل شد

۱۰۰حلقه چاه نفت و گاز در ۸ ماه ابتدای امسال حفاری و تکمیل شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل  از شانا ، حمیدرضا خوشایند، معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر و تکمیل یکصد حلقه چاه نفت و گاز در هشت ماه ابتدای امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد و گفت: از این تعداد چاه، ۴۰ حلقه توسعه‌ای و توصیفی، ۲ حلقه اکتشافی و ۵۸ حلقه تعمیری و تکمیلی بوده است.
وی افزود: از مجموع چاه‌های حفر شده، ۷۶ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۶ حلقه در پروژه‌های شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن)، ۶ حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره ایران و ۲ حلقه در مناطق مورد نظر مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر و تکمیل شده است.
خوشایند گفت: کارکنان سختکوش این شرکت از ابتدای فروردین تا پایان آبان امسال موفق به انجام ۱۷۸ هزار و ۴۵۳ متر حفاری شدند.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری خاطر نشان کرد: با تمهیدات به کار گرفته شده، در این بازه زمانی، حفاری ۱۷ حلقه چاه ۵۲۵ روز جلوتر از برنامه کارفرما به پایان رسید و برای بهره‌برداری تحویل شرکت‌های متقاضی شد.
وی افزود: در این مدت ۷۴ دستگاه حفاری خشکی و دریایی شرکت ملی حفاری، حفاری چاه‌های نفت و گاز در اقصی نقاط کشور را بر عهده داشت که دستگاه ۹۵ فتح از اوایل آبان به علت حادثه فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید از چرخه عملیات خارج شد.
خوشایند با اشاره به تلاش‌های به‌عمل آمده برای مهار و کنترل فوران این چاه نفتی، گفت: با استقرار ۲ دستگاه حفاری سنگین ۹۳ و ۹۴ فتح، هم اکنون حفاری دو حلقه چاه امدادی در این موقعیت در دست اجرا قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *