صفحه اصلی / تصمیم های مهمی برای برگشت زندگی، کار و تولید در مناطق زلزله زده اتخاذ خواهد شد

تصمیم های مهمی برای برگشت زندگی، کار و تولید در مناطق زلزله زده اتخاذ خواهد شد

به گزارش کسب و کار نیوز پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در بدو ورود به کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) افزود: هدف از این سفر عرض ادب و ارادت به مردم بزرگ کرمانشاه، بازدید از مناطق زلزله زده و رسیدگی به وضعیت مردم در این مناطق است.
وی با اشاره به اینکه در 15 روز گذشته اقدام های گسترده توسط دولت و سایر نیروها برای امدادرسانی به مناطق زلزله زده انجام شده است، گفت: تلاش ها برای کمک و اسکان مردم در مناطق زلزله زده بیشتر خواهد شد.
دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه در ابتدا قرار بود برای اسکان موقت مردم وجوه نقد پرداخت شود تا آنها خانه اجاره کنند، اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود تصمیم گرفته شد به کسانی که تمایل دارند کانکس تحویل شود.
وی اظهار کرد: هم اکنون هر 2 راهکار برای اسکان موقت زلزله زدگان پیش بینی شده است و مردم می توانند در این خصوص تصمیم گیری کنند.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه همزمان کار اسکان دائم نیز آغاز شده، گفت: منابع مالی برای اسکان دائم تامین شده، آواربرداری به سرعت در حال انجام است و مراحل بعدی نیز به سرعت پیش خواهد رفت.
وی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده مردم سریعتر به خانه های دائم بروند و کار مهمتر دیگر یعنی برگشت به کار و زندگی در مناطق زلزله زده انجام شود.
جهانگیری با اشاره به حضور وزرا و معاونان رئیس جمهوری در این سفر، گفت: آنها ماموریت دارند حرکت اقتصادی در مناطق زلزله زده را آغاز کنند و با تصمیم گیری واحدهای کشاورزی، دامداری و خدماتی را برای تداوم فعالیت آماده کنند تا آنها ادامه کار دهند.
معاون اول رئیس جمهوری به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی روند امدادرسانی و کمک به مردم این مناطق، دقایقی پیش وارد استان کرمانشاه شد.
دکتر اسحاق جهانگیری صبح دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه از سوی استاندار و شماری از مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رئیس جمهوری قرار است در این سفر، از نزدیک روند امداد رسانی به زلزله زدگان و نحوه اجرای برنامه بازسازی خانه های تخریب شده را مورد بازدید قرار دهد.
حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران در استان کرمانشاه و اتخاذ تدابیر لازم برای حل مسائل مردم مناطق زلزله زده و سرعت بخشیدن به روند اسکان مردم از دیگر برنامه های جهانگیری در این سفر خواهد بود.
جهانگیری را در این سفر وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، رییس کل بانک مرکزی ، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون امور مجلس رئیس جمهوری، رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس ستاد مدیریت بحران کشور همراهی می کنند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه تاکنون 483 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده و طبق برآورد اولیه دستکم 30 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دیدند.

همچنین مطالعه کنید:

motivationandsuccessbodyimage

وعده درمانی در اکوسیستم استارت آپی

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، رکود اکوسیستم استارت‌آپی ایران و شدت گرفتن مهاجرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *