صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
اقدام دولت در محاسبه وکیوم باتوم با نرخ آزاد ستودنی است

اقدام دولت در محاسبه وکیوم باتوم با نرخ آزاد ستودنی است

به گزارش کسب و کار نیوز، ناصر عاشوری با بیان اینکه شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار دو مرجع قانونی و حقوقی در زمینه تعیین نرخ کالا هستند، گفت: نهادهای یادشده در ماه گذشته طرحی را درباره سیاست های فروش محصول وکیوم باتوم (VB) مصوب کردند.
وی افزود: بر اساس این مصوبه از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۶ محصول وکیوم باتوم بر اساس نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شود که شرکت‌های پالایشی مکلفند آن را در بورس کالا عرضه کنند.
به گفته عاشوری، با توجه به نقش نفت در اقتصاد ملی کشور و هم چنین محصولات و مشتقات آن و ضرورت شفافیت در نرخ گذاری و فروش آن که سال‌هاست مورد مطالبه استادان اقتصاد، صنعتگران و تولیدکنندگان کشور است، این اقدام قابل تشکر است.
وی با بیان اینکه به ظاهر فروش خارج از بورس به‌طور اکید ممنوع اعلام شده است، تصریح کرد: این مصوبه می تواند شفافیت در عرضه و جلوگیری از رانت را به همراه داشته باشد.
دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های خصوصی پالایش نفت اظهار کرد: اجرای این مصوبه با اقبال شرکت‌های پالایش نفت نیز همراه بوده بوده است.

 

همچنین مطالعه کنید:

تداوم گران فروشی در بازار لوازم خانگی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این سایت، سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *