صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رقابت آسمان و ریل کلید خورد

رقابت آسمان و ریل کلید خورد

مجتبی کاوه
باور این موضوع دشوار است، اما وقتی عالی‌ترین مقام فرودگاهی کشور اظهار می‌کند که سهم مسافران هوایی در یکی از مهم‌ترین مسیرهای مسافرتی کشور به سهم مسافران ریلی نزدیک شده و در آینده‌ای نه چندان دور، سفرهای هوایی در این مسیر از سفرهای ریلی پیشی خواهد گرفت، این اتفاق را باور می‌کنیم.به گزارش کسب و کار نیوز  آیا چنین اتفاقی یک رویداد مقطعی و گذراست یا می‌توان گفت رقابت بین آسمان و ریل کلید خورده است؟ کارشناسان معتقدند گزینه دوم را می‌توان محتمل دانست و تحلیل‌هایی نیز در این زمینه ارائه می‌دهند. رئیس هیات‌مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور در نشست خبری بازدید اصحاب رسانه از طرح‌های توسعه فرودگاه اصفهان در پاسخ به پرسش «کسب‌وکار» درباره آخرین تحولات و وضعیت توسعه راه‌های هوایی کشور با اشاره به اجرای طرح فراملی مدیریت آسمان ایرانشهر در ۴ فاز صفر تا سه اظهار داشت: فاز صفر و اول این طرح به اتمام رسیده و فاز دوم و سوم در حال انجام است. رحمت‌ا… مه‌آبادی با بیان اینکه برای اجرای این طرح چندین گروه نیروی انسانی برای شرکت در دوره‌های تخصصی آموزشی به خارج از کشور اعزام شده‌اند، گفت: ‌تاکنون با اجرای این طرح ۱۵ هزار کیلومتر راه هوایی بین‌المللی ایجاد کردیم و توضیح مفصل اتفاقاتی که در این حوزه افتاده نیازمند یک نشست خبری جداگانه است که به زودی برگزار خواهد شد. وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر «کسب‌وکار» مبنی بر وضعیت رشد خدمات پروازی کشور گفت: میزان رشد عملکرد در فرودگاه‌های کشورمان بسیار قابل توجه بوده است و رتبه هشت فرودگاه‌های ایران در نشست و برخاست هواپیما در بین ۲۹۲ فرودگاه در ۵۵ کشور خاورمیانه و آفریقا نشان‌دهنده این موضوع است. همچنین برای نخستین بار شاهد اتفاقی ویژه در صنعت هوایی کشور هستیم و استقبال از سفر هوایی در مقایسه با ریل در یکی از مهم‌ترین و پرترددترین مسیرهای کشور چنان رشد داشته که در آینده نه چندان دور مسافران هوایی از مسافران ریلی مسیرهای منتهی به مشهد پیشی خواهند گرفت. وی در تحلیل علت این اتفاق گفت: رشد استقبال از خدمات مسافری هوایی نشان‌دهنده رقابت خدمات این بخش نسبت به بخش ریلی است و می‌توان گفت خدمت‌رسانی در این بخش توسعه و رشد مناسبی دارد. وی این رقابت را به نفع مردم دانست و افزود: بدون شک با رشد خدمت‌رسانی در هر دو بخش مردم برنده نهایی این رقابت خواهند بود. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه برای ارتقای کیفیت خدمات در فرودگاه‌های کشور ۵ برنامه و محور اصلی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم، گفت: تمرکز و توسعه در بخش ایمنی، اولویت دادن به توسعه ارزش‌آفرین و مولد، رفع گلوگاه‌های خدمات‌رسانی و توجه به توسعه عدالت جغرافیایی و ایجاد دسترسی به مناطق محروم از برنامه‌های شرکت فرودگاه‌ها برای ارتقای کیفیت خدمات است. وی افزود: برنامه پنجم یک سیاست کلان و تغییر نگاه در ساختار شرکت فرودگاه‌هاست که به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
مه‌آبادی ادامه داد: در راستای اجرای این ۵ محور ساخت فرودگاه‌های جدید از جمله فرودگاه سقز و فرودگاه گناباد با بودجه شرکت فرودگاه‌ها در دستور کار قرار داده‌ایم و این اقدامات در حال اجرا هستند. 
 

 

همچنین مطالعه کنید:

۱۵ هزار مسکن مهر بدون ساکن در پردیس

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی هدایت اظهار کرد: اصلی ترین دلیل افزایش قیمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *