صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ضرورت گسترش توریسم برای توسعه مراکش

ضرورت گسترش توریسم برای توسعه مراکش

در اواخر دهه ۱۹۵۰ پل بولز نویسنده از توریست‌های آمریکایی که به مراکش می‌رفتند سوال کرده بود شما در جستجوی چه چیزی به مراکش می‌روید؟ پاسخ تقریبا همه آنها این بود: برای حس اسرارآمیز آن.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر به نقل از فایننشال تایمز،  جایگاه این کشور بتدریج و با میزبانی از نویسندگانی از جنبش بیت چون ویلیایم باروز و آلن گینزبرگ تغییر کرد و آنها در نوشته‌هایشان جاذبه‌هایی دیگر در این کشور کشف کردند.
 
مراکش جایگاهی خاص در میان مسافران و گردشگران دارد و با بازارهای پیچ‌در پیچ و با تقریبا ۲.۵ گردشگر ساکن  در شب، در فصل اول ۲۰۱۷ آمار گردشگران خود را ۲۰ درصد از مدت مشابه سال پیش افزایش داده است.
 
محمد سجاد وزیر گردشگری مراکش می‌گوید: ما به تاریخ، تمدن و فرهنگ خود می‌بالیم  وهمین عوامل مشوق گردشگران برای دیدار از مراکش است.
 
آمار گردشگران برای مراکشی‌ها اهمیت دارد و ۲.۵ میلیون نفر از جمعیت ۳۵ میلیون نفری مراکش در این بخش مشغول کار هستند. این در حالی است که آمار درآمد توریسم این کشور ۶.۶ درصد از درآمد ناخالص داخلی این کشور را در سال ۲۰۱۶ تشکیل داده بود.
 
وزرات گردشگری مراکش برنامه‌هایی برای تغییر اقتصاد این کشورطرحی ۱۰ ساله تدوین کرده که چشم‌انداز ۲۰۲۰ را ارایه می کند. این برنامه در نظردارد تا اندازه این بخش در سال ۲۰۲۰ را تا ۱۴۰ میلیارد درهم مراکش برابر با ۱۵ میلیاردلار افزایش دهد.
 
در این زمینه این کشور مذاکراتی را با آمریکا و چین آغاز کرده تا بتواند برای گسترش این صنعت روی کمک آنها حساب کند.
 
شهر تاریخی «فاس» در این میان یکی از پرجاذبه‌ترین شهرهاست. در ماه ژوئن، خطوط هوایی مراکش که با هزینه پایین پرواز می‌کنند، شروع به پروازهایی از این شهر به شهر مراکش کردند. این خط هوایی موجب ایجاد ریشه‌های هوایی برای افزایش شمار گردشگران اروپایی به فاس شده است.
 
خطوط هوایی این منطقه قرار است مستقم به اندولس در جنوب اسپانیا متصل شود تا گردشگران اروپایی به طورمستقیم امکان پرواز به این سایت تاریخی را پیدا کنند. وزیر گردشگری می‌گوید گردشگرانی که برای دیدن سویل، کوردوبا و گرانادا به اسپانیا می‌روند می‌توانند سفر تاریخی خود را تا فاس نیز ادامه دهند.
 
خطوط هوایی مراکش در عین حال هجم جابجایی مسافر خارجی تا مراکش را دو برابر کرده وبه ۹ میلیون مسافر در سال رسانده است. در ماه مه گذشته نیز یک ترمینال جدید در فاس راه‌اندازی شد که توانایی جابه‌جایی ۲.۵ میلیون مسافر را در سال دارد که در مقایسه با آمار ۵۰۰ هزار نفری پیش از آن، نشان دهنده عزم جزم مسئولان گردشگری مراکش است.
 
گسترش خطوط هوایی یکی از سرمایه‌گذاری‌های کلی دولت برای جلب توریسم به این کشور تاریخی است.

همچنین مطالعه کنید:

تداوم گران فروشی در بازار لوازم خانگی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این سایت، سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *