صفحه اصلی / راه‌اندازی پیشرفته‌ترین خط تولید ترمز ABS در ایران توسط رنو

راه‌اندازی پیشرفته‌ترین خط تولید ترمز ABS در ایران توسط رنو

شرکت رنو پارس با مشارکت یک شرکت داخلی و یک تأمین‌کننده مطرح اروپایی، به‌زودی پیشرفته‌ترین خط تولید سیستم ترمز ضد قفل (ABS) را در ایران راه‌اندازی خواهد کرد. 
طبق شنیده‌ها، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که به‌زودی بین این ۳ شرکت به امضا خواهد رسید؛ پس از ایجاد خط تولید ترمز ضد قفل، سیستم پیشرفته پایداری الکتریکی (ESP) نیز داخلی‌سازی خواهد شد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این خطوط تولید در یک شرکت ایرانی راه‌اندازی می‌شود و در مدت یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
این پروژه در ۳ فاز طراحی شده است. فاز نخست که مربوط به مونتاژ کامل سیستم ترمز است، تا سال ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود و طی ۲ سال بعد آن، به‌مرور این خط تولید داخلی‌سازی خواهد شد.
از لحاظ تکنولوژی، این سیستم پیشرفته‌ترین قطعه تولیدی در داخل کشور به شمار خواهد آمد. ترمز ضد قفل، یکی از قطعات مهم خودرو محسوب می‌شود که پس از پیشرانه و جعبه‌دنده، توسط رنو در ایران داخلی‌سازی خواهد شد.
تمامی محصولات تولیدی رنو در ایران شامل خانواده تندر ۹۰ و ساندرو، همگی از ترمز ABS بهره‌ می‌برند. بنا بر شواهد، خودروهای جدیدی که رنو در آینده و پس از امضا قرارداد رسمی با شرکت‌های داخلی از جمله سازمان گسترش و نوسازی ایران (ایدرو)، تولید خواهد کرد؛ علاوه بر ترمز ضد قفل، به سیستم ESP نیز مجهز خواهند بود که هر دوی این قطعات کلیدی در ایران تولید خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۸۰ درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش کسب و کار نیوز، ‌اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن یا همان اوراق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *