صفحه اصلی / مردم قدرت خرید مسکن ندارند

مردم قدرت خرید مسکن ندارند

 به دلیل کمبود نقدینگی نتوانسته‌اند وارد حوزه خرید مسکن شوند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، فرشید حاجت پور در خصوص تاثیرگذاری افزایش وام خرید بر بازار مسکن،  اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن، نرخ سود آن است، در واقع این نرخ تعیین‌کننده تاثیرگذاری وام بر بازار مسکن است.
وی تصریح کرد: واضح و مبرهن است که در حال حاضر به تولید مسکن در کشور نیاز داریم و رقم نیاز نیز مشخص است، با توجه به این مهم یکی از تکالیف وزارت راه و شهرسازی باید مشخص کردن مسیر سرمایه‌گذاری برای تولید مسکن باشد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با یادآوری این که مسکن از سال گذشته رو به رونق بوده اما در عین حال انتظارات ما را برآورده نکرده است، ادامه داد: مردم با وجود پالس‌های مثبت بازار مسکن نتوانسته‌اند به صورت واقعی وارد آن شوند.
پورحاجت تاکید کرد: تقاضای موثر برای ورود به بازار مسکن وجود دارد و مردم هم برای این کار تمایل دارند اما تا زمانیکه شرایط تسهیل نشود نمی‌توان به وارد شدن تقاضاهای موثر به بخش مسکن امیدوار بود.
وی مهم‌ترین مشکل این بخش را نقدینگی دانست و گفت: در حال حاضر مشکل در تقاضای خرید موثر مسکن است و دولت برای رفع این مانع باید ابزارهای مالی را فراهم کند، آنهم با یک نرخ سود مناسب و متناسب با نیاز اقشار مختلف جامعه.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *