چهارشنبه , ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
فاصله ۱۰ برابری قیمت خرما از نخلستان‌ تا مغازه

فاصله ۱۰ برابری قیمت خرما از نخلستان‌ تا مغازه

به‌ قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، علی‌اصغر موسوی  اظهار کرد: خرمای رطب مضافتی را در فصل برداشت و در شهریور و مهر از کشاورزان ۱۵۰۰ تا دو هزار تومان خریداری می‌کنند و در آستانه ماه رمضان با ۱۰ برابر قیمت به‌نرخ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.وی افزود: در حالی خرمای مضافتی را کیلویی ۱۵۰۰ تا دو هزار تومان از کشاورزان می‌خرند که سایر انواع خرما به قیمت۷۰۰ تا یک هزار تومان در هر کیلوگرم از کشاورزان خریداری می‌شود و به ‌قیمت پنج تا ۱۰ هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.
دبیر انجمن خرما ادامه داد: هیچ اصولی در قیمت‌گذاری و فروش خرما وجود ندارد، زیرا دلالان خرما را با قیمت کمی از دست کشاورزان در می‌آورند و در ماه رمضان به‌قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.
موسوی گفت: در این ارتباط ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر سود زیادی را به جیب می‌زنند اما سه میلیون کشاورز و ۸۰ میلیون مصرف‌کننده ضرر می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته ستادی به‌نام ستاد خرمای کشور وجود داشت که قیمت‌ این محصول را  برای مصرف‌کننده  تنظیم می‌کرد اما اکنون برچیده شده و اقدامی برای تنظیم بازار انجام نمی‌شود و دلال‌ها ترکتازی می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش پروازهای داخلی تا بیش از ۹۰ درصد

  به گزارش کسب و کار نیوز در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *