صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه شتاب می گیرد

رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه شتاب می گیرد

به گزارش کسب و کار نیوز  به نقل از وبسایت بانک جهانی، به دنبال ثبات بهای نفت و باز تاب آن بر روی منطقه آسیای میانه و نیز روند بهبود شرایط اقتصادی در منطقه غرب، رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه در سال ۲۰۱۷ میلادی شتاب خواهد گرفت.
بر اساس تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی بانک جهانی، رشد اقتصادی منطقه آسیای میانه در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱.۹ درصد خواهد بود و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی نیز، ۱.۸ درصد را به خود اختصاص خواهد داد که در مقایسه با پیش بینی های قبلی، حاکی از روند صعودی است.
در این گزارش به این نکته اشاره شده است که تمرکز بر روی سیاست بهبود تجارت در آسیایی میانه، به عنوان یک عامل کلیدی برای ایجاد رشد پایدار محسوب می شود. 
همچنین بانک جهانی در گزارش خود اعلام کرده که برآورد از رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱.۷ درصد و در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱.۸ درصد خواهد بود که پیش از این، رقم ۱.۶ درصد برای آن پیش بینی شده بود. 
البته انتظار می رود که در مجموع رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی بر روی رقم ۱.۹ درصد به صورت ثابت باقی بماند.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی

دوران کرونا را باید تا ۶ ماه آینده در نظر بگیریم

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی کرونا طی سخنانی اظهار داشت: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *