صفحه اصلی / عملیات احداث کارخانه فرآوری مس کلوت ‌ماه آینده آغاز می‌شود

عملیات احداث کارخانه فرآوری مس کلوت ‌ماه آینده آغاز می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، اصغر نظافت صبح امروز در کارگروه رفع موانع تولید نهبندان که با حضور جمعی از فعالان بخش معدن استان خراسان جنوبی برگزار شد علاوه بر تذکرات لازم به صاحبان و نمایندگان شرکت‌های معدنی خواستار پرداخت حق و حقوقات و معوقات کارگران معادن و کارگاه‌های سنگبری این شهرستان شد.
فرماندار و رئیس کارگروه رفع موانع تولید نهبندان با تأکید بر بررسی و پیگیری مشکلات زیرساختی معادن و مسایل کار و کارگری معادن این شهرستان اظهار داشت: اولین گواهی کشف ماده معدنی تنگستن در سطح کشور در شهرستان نهبندان صادر شده است که امیدواریم در تیرماه امسال که به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامگذاری شده است شاهد بهره‌برداری از واحد فرآوری آندالوزیت سرتل با سرمایه‌گذاری 68 میلیارد ریال و اشتغال 35 نفر در معدن و کارخانه باشیم.
نظافت گفت: بهره‌برداری از کارخانه فرآوری سیلیس دهسلم نهبندان نیز با سرمایه گذاری 57 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر امسال آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: برای تکمیل این واحد فرآوری 2 میلیاد تومان دیگر تصویب شد که با تزریق این اعتبار واحد فرآوری که 68 نفر اشتغال را در معدن و کارخانه در برخواهد داشت دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.
رئیس کارگروه رفع موانع تولید نهبندان همچنین از آغاز عملیات احداث کارخانه فرآوری مس کلوت حیدر آباد با روش لیچینگ در منطقه حیدر آباد نهبندان خبر داد و گفت: زمین احداث کارخانه و مجوز حفر چاه برای برداشت آب مصرفی کارخانه به سرمایه‌گذار اعطا شده و ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی این کارخانه با 5/8 میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی و تسهیلات دولتی آغاز شده که با بهره‌برداری کامل این طرح ظرف 2 سال آینده 70 نفر مشغول به کار می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

نخبگان دانشگاهی جذب بنگاه ها می شوند

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز برات قبادیان اظهار کرد: با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *