صفحه اصلی / فعالیت 2 هزار واحد صنعتی در کاشان

فعالیت 2 هزار واحد صنعتی در کاشان

 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازپایگاه خبری اتاق ایران، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان در مراسم افتتاح شعبه بانک توسعه صادرات در اتاق کاشان گفت: بعد از برجام تلاش کردیم هیات‌های اقتصادی خارجی را به صورتی هدفمند به این شهر بیاوریم، به گونه‌ای که در چند مورد، کارخانجات خارجی حدود 200 میلیون دلار مواد اولیه و ماشین آلات را به صورت اعتباری و بدون تضمین بانکی در اختیار تولیدکنندگان ما قرار دادند.
محمود تولایی، توسعه صنعتی در کاشان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: حدود دو هزار واحد صنعتی پویا و فعال با پروانه بهره برداری در این منطقه وجود دارد.
تولایی با بیان اینکه رتبه کاشان به لحاظ حجم دلاری صادرات از 15 استان کشور بالاتر است، افزود: علی رغم اینکه در کاشان گمرک واردات وجود ندارد، اقدامات گمرکی واردات و بعضاً واردات موقت و حتی صادرات در این شهر انجام می‌شود و از این لحاظ جایگاه مناسبی داریم.
وی در خصوص پیشینه و سابقه تجارت خارجی در کاشان تصریح کرد: کاشان از دیرباز در کسب و کار بویژه در بخش صادرات جایگاه خوبی داشته است.
این فعال اقتصادی افزود: بنا به گزارش رئیس گمرک کاشان، در فروردین ماه سال جاری با وجود تعطیلات زیاد، برای مراجعه کنندگان، حدود دو برابر سال گذشته برگ سبز صادراتی صادر شده است.
تولایی با بیان اینکه اتاق کاشان در شمال استان اصفهان در خدمت فعالان اقتصادی است، افزود: این اتاق با قدمت بیش از 140 آل، یکی از مراکز مبادلات بین المللی تجاری بوده است که وجود سرای گمرک با قدمت بیش از 200 سال در مبادی بازار کاشان گویای این موضوع است.
وی در ادامه تأکید کرد: فرش و گلاب دو محصولی است که در تولید و صادرات آن رتبه یک را در کشور داریم و این محصولات در هرجایی که تولید شود معمولاً با نام کاشان صادر  می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *