صفحه اصلی / پرداخت ۱۶ میلیون تومان به خانواده‌های جانباختگان حادثه آزادشهر برای هزینه کفن و دفن

پرداخت ۱۶ میلیون تومان به خانواده‌های جانباختگان حادثه آزادشهر برای هزینه کفن و دفن

 با خانواده دو جانباخته دیگر این حادثه در شهرستان رامیان دیدار و با آنان ابراز همدردی کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ماین نیوز، حسن صادقلو به همراه مدیرکل تامین اجتماعی گلستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری، رئیس تامین اجتماعی آزادشهر و فرماندار رامیان، با خانواده دو تن از جانباختگان دیدار کرد.
استاندار گلستان در این دیدارها ضمن ابلاغ پیام تسلیت رئیس جمهوری، گزارشی از پیگیری‌های مربوط به مطالبات کارگران و جانباختگان حادثه معدن آزادشهر ارائه داد و اظهار کرد: تمامی مطالبات حقوقی، بیمه‌ای و دیه مسئولیت جانباختگان پیگیری و پرداخت می‌شود.
صادقلو اضافه کرد: در همین راستا، 160 میلیون ریال که 50 میلیون ریال آن توسط پیمانکار و 110 میلیون ریال آن کمک بلاعوض ازسوی دولت و تامین اجتماعی است، برای هزینه کفن و دفن به هر یک از خانواده جانباختگان پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: احکام مستمری جانباختگان نیز صادر و تحویل خانواده آنان می‌شود، ضمن اینکه مبلغ 210 میلیون تومان دیه در قالب بیمه مسئولیت به هر یک از خانواده جانباختگان این حادثه غم انگیر پرداخت می شود.
استاندار گلستان، بررسی مشکلات مسکن خانواده جانباخنگان و در شمار شهیدان آوردن آنان نیز در حال پیگیری است.
صادقلو به فعالیت کمیته حقیت یاب بررسی کارشناسانه علل وقوع حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر نیز اشاره کرد و گفت: پس از مشخص شدن دلائل، با فرد یا افراد متخلف در هر رده و مقامی که باشند طبق قانون برخورد خواهد شد.
وی از خانواده جانباختگان حادثه معدن زغال سنگ و نیز کارگران آن خواست که به شایعه سازی ها درخصوص حق و حقوق و مطالبات توجه نکنند زیرا تمامی مطالبات کارگران و جانباختگان ازسوی دولت پیگیری و به آنان پرداخت می‌شود.
صادقلو همچنین اضافه کرد: فعالیت مجدد معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر مشروط به تامین کامل جنبه‌های مختلف ایمنی خواهد بود ضمن اینکه حادثه این معدن هشداری برای دیگر معادن کشور نیز بود که به نکات ایمنی باید جدی تر توجه کنند.
در این دیدارها خانواده دو جانباخته حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر با قدردانی از حضور استاندار گلستان و برخی مسئولان در سرکشی از آنان و با تاکید برضرورت پیگیری کامل مطالبات کارگران و خانواده جانباختگان، ازحضور رئیس جمهوری در جمع خانواده ها نیز قدردانی کردند.
آنها با نکوهش رفتار برخی کارگرنماها در ضربه زدن به خودروی رئیس جمهوری گفتند: این حرکت اصلا مورد تایید خانواده های جانباختگان و کارگران زحمتکش معدن نبوده و نخواهد بود. همین که رئیس جمهور با آن همه مشغله کاری در جمع خانواده جانباختگان و معدنکاران حضور یافت، قابل تقدیر است و مطمئن هستیم افرادی که آن رفتارها را انجام دادند، فریب خورده بودند.
درحادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که مقارن ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته رخ داد، 43 نفر جان خود را از دست دادند که پیکر یکی از آنان هنوز از تونل خارج نشده است.

همچنین مطالعه کنید:

گرانی چندباره لبنیات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، درحالی که نرخ فرآورده های لبنی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *