صفحه اصلی / سیستم استخراج معدن کشور با فناوری روز دنیا مطابقت ندارد

سیستم استخراج معدن کشور با فناوری روز دنیا مطابقت ندارد

و سیستم هوشمند، تهویه مکانیکی هوا و عایق‎بندی از سطح ایمنی خوبی برخوردار نیست.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از ماین نیوز، سید حسن هفده‌تن ظهر جمعه در جمع اصحاب رسانه استان گلستان در محل حادثه معدن یورت آزادشهر اظهار کرد: نخستین اولویت در حوزه کار، رعایت و نکات ایمنی است.
وی تصریح کرد: ایمنی می‎تواند در بعدهای مختلف مطرح باشد، معدن یک بخش خصوصی است و باید شرایطی فراهم شود که به مسائل توصیه‎ای، ایمنی و زیرساخت‎ها توجه ویژه‎ای شود.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: رعایت نکات ایمنی در معادن ایران به این آسانی نیست و با توجه به اینکه این معادن جزء مشاغل سخت محسوب می‎شود و به لحاظ فنی پیچیده و مهم هستند باید در این زمینه از پیمانکاران قوی استفاده شود تا صلاحیت ایمنی را داشته باشد.
هفده‌تن درباره ایمنی معدن زمستان یورت آزادشهر یادآور شد: باید تیم کارشناسی از جوانب مختلف این معدن را مورد بررسی قرار دهد و در قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: اولویت و کلید کارفرمایان و کارگران رعایت نکات ایمنی است و پیمانکاران معادن باید ۱۲۰ ساعت رشته تخصصی معدن، کپسول و خود ایمنی را گذرانده و گواهی صلاحیت ایمنی را دریافت کنند.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: چرا که با توجه به وجود گازهای خطرناکی مانند مونوکسید کربن و متان در مرحله نخست باید کارفرمایان و سپس کارگران از این نکات ایمنی اطلاع و آگاهی داشته و این مسائل ایمنی را رعایت کنند.
تاکید بر به کارگیری افسر ایمنی در معادن
هفده‌تن افزود: با توجه به شرایط خاص معدن باید افسر ایمنی که دوره مرتبط با مدیریت را گذرانده باشد در این کارگاه‎ها بکارگیری شود.
وی گفت: متاسفانه سیستم استخراج معدن در کشور با فناوری روز دنیا مطابقت ندارد و سیستم هوشمند، تهویه مکانیکی هوا و عایق‎بندی از سطح ایمنی خوبی برخودار نیست.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید برنامه‎های اساسی برای توسعه ایمنی کشور در حوزه تولید و صنعت در نظر گرفته شده که مهم‌ترین آنها در حوزه معدن است.
هفده‌تن با بیان اینکه پیشنهادات این برنامه‎ها به مجلس ارائه شده، افزود: به زودی این برنامه‎ها تصویب خواهد شد و در بخشی از این پیشنهادات قرار است بخشی از حقوق معادن در جهت کمک به زیرساخت‎ها به کارفرما داده شود.

همچنین مطالعه کنید:

hungry

بدون گرسنگی لاغر شوید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، تحقیقات زیادی در مورد ساز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *