چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اصلی / اسلایدر / اشتغال زمستانه برای اولین بار در ۱۴۰۲ از ۲۴ میلیون نفر عبور کرد/رکورد تاریخی تعداد جمعیت شاغل در زمستان ۱۴۰۲
اشتغال زمستانه برای اولین بار در ۱۴۰۲ از ۲۴ میلیون نفر عبور کرد/رکورد تاریخی تعداد جمعیت شاغل در زمستان ۱۴۰۲

اشتغال زمستانه برای اولین بار در ۱۴۰۲ از ۲۴ میلیون نفر عبور کرد/رکورد تاریخی تعداد جمعیت شاغل در زمستان ۱۴۰۲

کسب و کار نیوز- در زمستان ۱۴۰۲ تعداد جمعیت شاغل در کشور نسبت به فصول مشابه سال‌های قبل به بالاترین رقم تاریخی رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در زمستان ۱۴۰۲ جمعیت شاغلین ١۵ ساله و بیش‌تر در این فصل ٢۴ میلیون و ١٩۴هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال ۱۴۰۱ بالغ بر ٧۵٧ هزار نفر افزایش داشته است. بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در زمستان ١۴٠٢، بخش خدمات با ۵٣,۶ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ٣٣.۵ درصد و کشاورزی با ١٢.٩ درصد قرار دارند.

نکته مهم آمار جمعیت شاغل در زمستان ۱۴۰۲ این است که نسبت به فصول مشابه در سال‌های گذشته، زمستان ۱۴۰۲ بیشترین تعداد شاغلین در تاریخ کشور ثبت شده است. این برای اولین بار است که در فصل زمستان تعداد جمعیت شاغل در کشور از ۲۴ میلیون نفر فراتر رفته است.

تعداد جمعیت شاغل در زمستان ۱۴۰۲ نسبت به زمستان ۱۳۹۹ در دولت دوازدهم بیانگر رشد بیش از یک میلیون نفری شاغلان در کشور است.

تعداد جمعیت شاغل کشور در زمستان گذشته نسبت به زمستان سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ که سال‌های اوج پس از برجام محسوب می‌شود بین یک تا ۲.۶ میلیون نفر بیشتر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

دلایل قانونی اعتراض شدید مشاوران املاک به «سامانه خودنویس»

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهرداد آرمان در گفت و گو با پایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.