صفحه اصلی / اسلایدر / صدور ۹۳۶ هزار مجوز برخط در یک سال/ وزارت تعاون رکوردار صدور مجوز
صدور ۹۳۶ هزار مجوز برخط در یک سال/ وزارت تعاون رکوردار صدور مجوز

صدور ۹۳۶ هزار مجوز برخط در یک سال/ وزارت تعاون رکوردار صدور مجوز

کسب و کار نیوز- وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: از ابتدای دی ماه سال ۱۴۰۱ تا ابتدای دی ماه امسال بیش از ۹۳۶ هزار مجوز توسط درگاه ملی مجوزها، به صورت برخط صادر شده که وزارت تعاون بیشترین و وزارت کشور کمترین تعداد را دارا هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز، گزارش دوره‌ای درگاه ملی مجوزها از تأخیر در صدور مجوزهای ‌کسب و کار کشور به تفکیک دستگاه‌ها در یک سال منتهی به دی ماه امسال (ابتدای دی ماه سال ۱۴۰۱ تا ابتدای ماه سال جاری) منتشر شد. بر اساس این گزارش، از ابتدای دی سال ۱۴۰۱ تا دی ماه امسال، تعداد یک میلیون و ۶۴۹ هزار درخواست صدور مجور در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که تعداد ۹۳۶ هزار و ۹۱ مجوز به صورت غیرحضوری و کاملا الکترونیکی صادر شده است.

در عین حال، از این تعداد ۱۰۳ هزار و ۴۸۰ درخواست با تاخیر در بررسی مواجه است که۳ وزارتخانه وزارت کشور (به جز شهرداری‌ها) با ۳۹ درصد تاخیر در بررسی درخواست مجوز، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۹.۶ درصد تاخیر در بررسی درخواست مجوز و وزارت صنعت و معدن، تجارت با ۱۸ درصد تاخیر در بررسی درخواست مجوز بیشترین میزان تاخیر در بررسی درخواست مجوزهای کسب و کار را ثبت کرده‌اند.

کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی نیز هنوز شرایط صدور مجوزهایشان را اعلام نکرده‌اند و در عین حال همچنان به صورت غیرقانونی از صدور مجوز خودداری می کنند.

وزارت تعاون در بخش مشاغل خانگی با ۲۹۷ هزار و ۹۴۷ مجوز صادر شده از تعداد ۳۲۸ هزار و ۹۲۸ مجوز درخواست شده، بیشترین تعداد صدور مجوز برخط را داراست، که میزان تاخیر در بررسی برای صدور مجوز در این وزارتخانه صفر اعلام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.