صفحه اصلی / اسلایدر / واردات نهاده‌های دامی بیش از ۳۵ درصد افزایش یافت
واردات نهاده‌های دامی بیش از ۳۵ درصد افزایش یافت

واردات نهاده‌های دامی بیش از ۳۵ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز- قائم مقام وزیر جهاد گفت: بنابر آمار ۷ ماهه گمرک، واردات نهاده‌های دامی بیش از ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد گفت: هم اکنون نه تنها مشکلی در بحث تامین نهاده دامی ذرت و جو نداریم بلکه به سبب مازاد اعتباری در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد.

به گفته او، با توجه به حجم قابل توجه ذرت موجود در بنادر، نگرانی تا پایان سال در این خصوص وجود ندارد. پیمان پاک ادامه داد: نگاه وزارت جهاد بر آن بود که با واردات دانه های روغنی و استحصال کنجاله از ظرفیت تولید داخل استفاده کند که به سبب افزایش حجم جوجه ریزی با کمبود عرضه کنجاله روبرو شدیم که در نهایت با برنامه ریزی برای افزایش حجم واردات پیش بینی می شود که طی ۳ تا ۴ هفته آتی بارهای مختلف عرضه شود.

قائم مقام وزیر جهاد افزود: در راستای افزایش حجم واردات و برنامه ریزی با بانک مرکزی، ارز واردات نهاده تخصیص داده شده است و اکنون ۴ کشتی کنجاله خشک در بنادر تخلیه و بخشی ترخیص شده است.

به گفته او، بنابر آمار ۷ گمرک واردات نهاده دامی بیش از ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و همواره این فرآیند تا پایان سال ادامه دارد.

پیمان پاک گفت: پشتیبانی امور دام ۲ میلیون تن نهاده برای توزیع تا پایان سال خریداری کرده است. همچنین برای دیگر شرکت ها تامین ارز و تهاتر از طریق همکاری وزارت نفت با بانک ادامه دارد که بر این اساس مشکلی در تامین نهاده نداریم‌.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.