صفحه اصلی / اسلایدر / واردات روغن خام ۵۷ درصد افزایش یافت
واردات روغن خام ۵۷ درصد افزایش یافت

واردات روغن خام ۵۷ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز- در پی افت شدید قیمت روغن در بازارهای جهانی میزان واردات این محصول در شش ماه ابتدایی سال جاری در مقایسه با سال قبل ۵۷درصد افزایش یافت که در پی آن واردات این محصول نیز به‌طور موقت ممنوع شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، در شش ماه ابتدایی سال جاری میزان واردات روغن در مقایسه با سال قبل ۵۷ درصد افزایش یافت. با توجه به جزئیات روغن خام می توان اشاره کرد که میزان واردات روغن خام سویا با افزایش ۱۶۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۲۸ هزار و ۲۱۴ تن رسیده است. همچنین واردات روغن خام آفتابگردان با افزایش ۴۹ درصدی به ۵۱۳ هزار و ۸۱۴ تن رسیده است.

واردات روغن پالم نیز در شش ماهه نخست سال جاری با  ۷ درصد ‌‌افزایش به ۱۹۵  هزار و ۳۸۷ تن و روغن کلزا با ۱۰۰ درصد افزایش به  ۲۵ هزار و ۸۷۸ تن رسیده است.

کالاهای اساسی , واردات ,

افزایش ۲۲ درصدی واردات دانه‌های روغنی

واردات انواع دانه های روغنی نیز ۲۲ درصد افزایش یافته است به طوری که عمده آن سویا است. واردات دانه سویا با ۲۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۵۷۷ تن رسیده است.

با احتساب ۱۸ درصد روغن خام استحصالی از دانه سویا در کارخانجات روغنکشی  می‌توان  برآورد کرد که ۲۵۷ هزار و ۴۰۰ تن روغن خام سویا نیز از طریق روغن استحصال دانه‌های وارداتی در کارخانجات روغنکشی تولید شده است.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.