صفحه اصلی / اسلایدر / تسهیلات تکلیفی علت ناترازی در بانک‌ها نیست
تسهیلات تکلیفی علت ناترازی در بانک‌ها نیست

تسهیلات تکلیفی علت ناترازی در بانک‌ها نیست

کسب و کار نیوز- وزیر اقتصاد گفت: ناترازی در اقتصاد ما یک مشکل جدی است که در صنعت بانک نیز دیده شده و برخی به غلط تسهیلات تکلیفی را علت اصلی ناترازی می‌دانند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از صندوق بازنشستگی تکمیلی که در سازمان بورس برگزار شد، گفت: نکته مهم در صندوق‌های بازنشستگی این است که متأسفانه بر اساس رویه‌های تنظیم گری در صندوق‌های بازنشستگی دچار یک ناترازی هستیم و این موضوع اختصاص به ایران نداشته و در بسیاری از کشورها دیده می‌شود، علاج این موضوع میان مدت بوده اما هر چقدر که کوتاهی کنیم باعث می‌شویم زیان‌های بیشتری به اقتصاد وارد شود.

خاندوزی گفت: ناترازی در اقتصاد ما یک مشکل جدی است که در صنعت بانک نیز دیده شده و برخی به غلط تسهیلات تکلیفی را علت اصلی ناترازی می‌دانند. وزیر اقتصاد اضافه کرد: در صندوق‌های بازنشستگی باید اقدامات اساسی کرد، در برنامه هفتم موضوع ناترازی از طرف دولت دیده شده و امید است این لایحه به تأیید مجلس برسد.

مردم از سیاستگذار می‌خواهند تصمیمات اساسی را بگیرد و این موضوع بیش از پیش درگیر زمان نشود. هر چقدر بتوانیم سرمایه گذاری غیر مستقیم را در بازار سرمایه رواج می‌دهیم باعث تثبیت وضعیت بازار سرمایه خواهیم شد.

وی با بیان انیکه اگر صندوق‌های سرمایه گذاری تکمیلی داشته باشیم کمک به ناترازی صندوق‌ها و کمک به سرمایه گذاری غیر مستقیم کرده ایم خاطرنشان کرد: امیدوارم اتفاقی که امروز می‌افتد مستمر باشد و نهادسازی در مسیر سرمایه گذاری باشد.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.