صفحه اصلی / اسلایدر / افزایش بی‌سابقه مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور‌ماه
افزایش بی‌سابقه مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور‌ماه

افزایش بی‌سابقه مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور‌ماه

کسب و کار نیوز- مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: میزان مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور ماه نسبت به روز مشابه سال قبل ۸۸۰۰ مگاوات افزایش داشت.

به گزارش کسب و کار نیوز، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران روز گذشته میزان مصرف برق کشور به ۶۳ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسید که در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد ۵۴ هزار و ۸۰۰ مگاوات ثبت شده بود، افزایش ۸هزار و ۸۰۰ مگاواتی را نشان می‌دهد.

سخنگوی صنعت برق با تأکید بر اینکه میزان مصرف برق در روزهای تعطیل و جمعه کاهش می‌یابد، گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین ماه تابستان هستیم، انتظار داشتیم میزان مصرف برق کاهش یابد اما افزایش تدریجی دما که از انتهای هفته گذشته با آن مواجه شدیم موجب شد مصرف برق هنوز در اوج باشد.

رجبی مشهدی ضمن تشکر از همه هموطنان به‌دلیل مشارکت در طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف افزود: خوشبختانه تمامی مشترکان همکاری خوبی با وزارت نیرو در اجرای طرح مدیریت مصرف داشتند، به‌نحوی که بیش از ۳۶ درصد مشترکان خانگی تاکنون مشمول دریافت پاداش شده‌اند.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد: طرح پرداخت پاداش به مشترکان خانگی تا پایان شهریور‌ماه ادامه دارد و به‌ویژه به مشترکان پرمصرف توصیه می‌کنیم از آخرین فرصت برای کاهش مصرف و دریافت پاداش بهره‌مند شوند. وی ادامه داد: هموطنان عزیز در مناطقی که دما کاهش یافته است، با خاموش کردن وسایل سرمایشی و یا تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، می‌توانند مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند و از دریافت پاداش مدیریت مصرف بهره‌مند شوند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان در ۵ ماهه امسال

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی امروز در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.