صفحه اصلی / اسلایدر / ترخیص ۶۹۳ دستگاه خودرو از گمرک
ترخیص ۶۹۳ دستگاه خودرو از گمرک

ترخیص ۶۹۳ دستگاه خودرو از گمرک

کسب و کار نیوز- رئیس کل گمرک گفت از ۱۶۲۱ دستگاه خودروی موجود در گمرک ۶۹۳ دستگاه خودرو ترخیص شده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز، رضوانی فر رئیس کل گمرک درباره تأخیر در ترخیص خودرو گفت: عواملی که باعث ایستایی کالا در گمرک می‌شود سه دسته است، اول قبل از اظهار کالا بوده و بخشی از رسوب برای عدم اظهار کالا است و بخشی دیگر به علت اظهار و روند آن و بخشی دیگر فرآیند ترخیص است همچنین بخشی از زمان به علت مالک نبودن و اصل مالکیت بوده که باید محموله شامل اسناد مالکیت باشد، بخشی دیگر به علت استعلام از سازمان‌ها است که باید ۲۲ استعلام از سازمان‌های مختلف گرفته شود.

وی تصریح کرد: متوسط زمان استعلام ۷ روز است که اما برخی از دستگاه‌ها ۱۰ روز زمان می‌برد، بخش دیگر گرفتن کد ساتا و ارز بوده که این مشکل در کالاهای اساسی وجود ندارد. رئیس کل گمرک خاطر نشان کرد: تا کنون ۱۶۲۱ دستگاه خودرو به گمرک اظهار شده که تا کنون ۶۹۳ دستگاه خودرو ترخیص شده است لازم به توضیح است که در بخش خودرو ۴۰ هزار میلیارد تومان حقوق ورودی پیش بینی شده است بنابراین اشتیاق ما برای ترخیص خودرو از مردم بیشتر است.

وی ادامه داد: تا روز ۲۰ مرداد، ۵۹ هزار میلیارد تومان کل حقوق ورودی کالای گمرک بوده است. به گفته رضوانی فر سال گذشته ۱۲۲ میلیون تن کالا صادر و ۳۸ میلیون تن وارد کردیم همچنین کالاهای اساسی موجودی کمتر از ۵ میلیون تن است و این به معنای رسوب کالا نبوده و بسیار عادی است. اساساً بسیاری از بنادر دنیا محل نگهداری کالا هستند و خیلی از بنادر منطقه کالا را در بنادر دپو می‌کنند. این به معنای ذخیره استراتژیک بوده و به معنای رسوب نیست.

رئیس کل گمرک اظهار کرد: کالای اساسی نه منتظر حقوق عوارض بوده نه قیمت ارز و پروسه ترخیص بسیار سریع انجام می‌شود. رضوانی فر خاطر نشان کرد: حدود ۲۳ میلیارد دلار صادرات محصولات پتروشیمی صورت گرفته است که عدد بزرگی است هم اکنون هند، چین امارات متحده و عراق، ۷۵ درصد تجارت کشور را شامل می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

خبر مهم برای دارندگان دسته چک/ مهلت پذیرش چک‌های قدیمی در چکاوک تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، در حال حاضر و با گذشت دو سال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.