صفحه اصلی / اسلایدر / جهش ۴.۵ برابری خود اظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان
جهش ۴.۵ برابری خود اظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان

جهش ۴.۵ برابری خود اظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان

کسب و کار نیوز- اجرای ضمانت اجرایی خدمات آموزش و پرورش سبب شد تا خوداظهاری اشخاص حقیقی از 160 هزار و 536 مالکیت، به 741 هزار و 593 مالکیت در تیر 1402 برسد.

به گزارش کسب و کار نیوز، تعداد اشخاص حقیقی که در تیر ماه سال جاری مالکیت خود در سامانه ملی املاک و اسکان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اظهار کرده‌اند، از ۱۶۰ هزار و ۵۳۶ شخص حقیقی به ۷۴۱ هزار و ۵۹۳ شخص حقیقی افزایش یافت و ۴.۶ برابر شد. این اتفاق در شرایطی رقم می‌خورد که از شهریور ماه سال ۱۴۰۱ تا خرداد ۱۴۰۲ افراد خوداظهاری شده، کمتر از ۲۰۰ هزار شخص بوده است.

*ضمانت اجرایی آموزش و پرورش به جهش در خوداظهاری ختم شد

در این راستا ابوالفضل نوروزی، سرپرست دفتر اقتصاد مسکن راه و شهرسازی با اشاره به دلیل جهش خوداظهاری اشخاص حقیقی در سامانه ملی املاک و اسکان گفت: انجام ضمانت اجرایی خدمات وزارت آموزش و پرورش دلیل جهش در آمار خوداظهاری مردم بوده است.

*۳.۵ میلیون شخص حقیقی در سامانه املاک خوداظهاری کردند

بر اساس آمار میزان خوداظهاری اشخاص حقیقی تنها در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به تیرماه مثبت بود که علت آن نیز انجام ضمانت اجرایی وزارت راه و شهرسازی در طرح‌های حمایتی مسکن بود. هم اکنون تا ۷ مرداد ماه سال جاری، مالکینی که در سامانه املاک خوداظهاری کرده‌اند، ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۵۴ مالک حقیقی و حقوقی بوده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

بیش از ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، علی بابایی گفت: در حال حاضر ۸۹۹۵ شرکت دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.