صفحه اصلی / اسلایدر / افزایش ۳۰ درصدی تولید خودرو/۴۴۲ هزار خودرو تولید شد
افزایش ۳۰ درصدی تولید خودرو/۴۴۲ هزار خودرو تولید شد

افزایش ۳۰ درصدی تولید خودرو/۴۴۲ هزار خودرو تولید شد

کسب و کار نیوز- طی ۴ ماهه امسال ۴۴۲ هزار و ۶۸۶ دستگاه خودرو تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز، بررسی آخرین آمار وزارت صمت از تولید خودرو طی ۴ ماه نخست سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که در این مدت در مجموع ۴۴۲ هزار و ۶۸۶ دستگاه خودرو توسط بخش دولتی و خصوصی تولید شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال بیانگر رشد ۳۰ درصدی است.

از این میزان سهم خودروهای سواری ۳۷۶ هزار و ۷۰۵ است که نسبت به ۴ ماهه پارسال رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ۵۰ هزار و ۵۶۳ دستگاه خودروی وانت تولید شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۲ درصد افزایش یافته است.

در ۴ ماهه امسال ۹۸۹ دستگاه ون، ۴۱۰ دستگاه مینی بوس و میدل باس و ۱۳ هزار و ۷۱۳ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده تولید شده است که به ترتیب افزایش ۶۰ درصدی، ۲۵ درصدی و ۷۷ درصدی را نشان می‌دهد؛ همچنین ۳۰۶ دستگاه اتوبوس تولید شده که نسبت به ۴ ماهه پارسال کاهش ۱۷ درصدی یافته است.

افزایش ۳۰ درصدی تولید خودرو؛ ۴۴۲ هزار خودرو تولید شد

 

همچنین سهم بخش خصوصی نیز در مجموع ۹۰ هزار و ۲۵۹ دستگاه خودرو است که نسبت به ۴ ماهه پارسال (تولید ۴۸ هزار دستگاه) رشد ۸۹ درصدی را نشان می‌دهد. از این میزان سهم خودروهای سواری ۷۰ هزار و ۴۸۵ دستگاه بوده که بیانگر رشد ۹۶ درصدی است.

قابل ذکر است که سهم بخش خصوصی در سال جاری حدود ۲۰ درصد از کل تولید خودرو در کشور بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۲۵۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، دولت سیزدهم مردادماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.