صفحه اصلی / اسلایدر / واردات ۲۴۱ خودروسواری در بهار امسال/ ۷۶۸ دستگاه در حال ترخیص
واردات ۲۴۱ خودروسواری در بهار امسال/ ۷۶۸ دستگاه در حال ترخیص

واردات ۲۴۱ خودروسواری در بهار امسال/ ۷۶۸ دستگاه در حال ترخیص

کسب و کار نیوز- در بهار امسال ۲۴۱ دستگاه خودروسواری و به ارزش ۵.۶ میلیون دلار به کشور وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۱۷.۹۵ درصدی در تعداد و ۴۵۲.۰۳ درصدی در ارزش دلاری داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص آخرین آمار مربوط به واردات قطعی و واردات در جریان تشریفات ترخیص انواع خودروی سواری با تشریح جزئیات، شفاف سازی کرد. در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲، آمار انواع خودروی سواری وارد شده به کشور ذیل ردیف تعرفه ۸۷۰۳، تعداد ۲۴۱ دستگاه و به ارزش ۵.۶ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۱۷.۹۵ درصدی در تعداد و ۴۵۲.۰۳ در صدی در ارزش دلاری داشته است.

عمده خودروهای وارداتی شامل «آمبولانس» و خودروهای سواری با برند « ZOTYE »، «چانگان» و «بنز» بوده است.

واردات ۲۴۱ خودروسواری در بهار امسال/ ۷۶۸ دستگاه در حال ترخیص

در بررسی اطلاعات واردات انواع خودروی سواری از ابتدای بهمن ماه سال ۱۴۰۱ تا ۳۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۲، مشاهده می شود تعداد ۲۴۶ دستگاه خودرو به ارزش ۵.۴ میلیون دلار وارد کشور شده است. در این مدت عمده خودروهای سواری وارد شده به کشور توسط شرکت «پارس خودرو» با ۹۰ دستگاه خودرو به ارزش ۹۶۶ هزار دلار صورت گرفته که سهمی بالغ بر ۱۷.۹۶ درصد از ارزش و ۳۶.۵۹ درصد از تعداد کل خودروها را شامل می شود.

شرکت‌های «پاکرو سبز قشم» و «مهندسی مانی مهر آب خاک» نیز پس از آن، به ترتیب در جایگاه دوم و چهارم جدول قرار دارند.

 

واردات ۲۴۱ خودروسواری در بهار امسال/ ۷۶۸ دستگاه در حال ترخیص

 

۷۶۸  خودرو سواری در جریان تشریفات ترخیص

از اول بهمن ماه ۱۴۰۱ تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲، بر اساس آخرین اطلاعات استخراج شده از سامانه آمار تجارت خارجی سازمان، ۷۶۸ دستگاه خودرو به ارزش ۱۲.۵ میلیون دلار به دلیل عدم دریافت مجوزهای ترخیص، عدم صدور کد رهگیری بانک و یا عدم پرداخت حقوق ورودی در جریان انجام تشریفات ترخیص هستند. از این تعداد خودرو بیشترین میزان به لحاظ ارزش، متعلق به «شرکت تجارت بین المللی و پشتیبانی کرمان خودرو» به تعداد ۳۰۰ دستگاه بوده است که سهمی بالغ بر ۴۸ درصد از ارزش و ۳۹ درصد از تعداد خودروهای سواری در جریان تشریفات ترخیص را تشکیل می‌دهد.

پس از آن، «شرکت سایپا» با ۳۲۷ دستگاه خودرو و با سهم ۲۹ درصد از ارزش و ۴۳ درصد از تعداد و «بازرگانی کوشا خودرو نگین» با ۵۳ دستگاه خودرو، با سهم ۹ درصد از ارزش و ۷ درصد از تعداد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

واردات ۲۴۱ خودروسواری در بهار امسال/ ۷۶۸ دستگاه در حال ترخیص

 

عمده خودروهای سواری در جریان تشریفات ترخیص طی مدت مورد بررسی، متعلق به گمرکات «شهید باهنر بندرعباس»، «غرب تهران» و «تهران امور واردات» به ترتیب با سهم های ۴۸، ۳۰ و ۷ درصد از ارزش دلاری خودروها بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ۱۶.۴ واحد درصدی رشد نقدینگی با اقدامات جامع بانک مرکزی

به گزارش کسب و کار نیوز، روند صعودی رشد نقدینگی و ثبت ارقام بی­ سابقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.