صفحه اصلی / اسلایدر / ثبت رکورد ۵.۳ میلیون اظهارنامه مالیاتی اصناف و مشاغل
ثبت رکورد ۵.۳ میلیون اظهارنامه مالیاتی اصناف و مشاغل

ثبت رکورد ۵.۳ میلیون اظهارنامه مالیاتی اصناف و مشاغل

کسب و کار نیوز- سخنگوی سازمان امور مالیاتی از ثبت رکورد بی‌سابقه 5.3 میلیون فقره اظهارنامه و فرم تبصره 100 قانون مالیات برای اصناف و مشاغل خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی موحدی‌بک‌نظر با اعلام پایان یافتن مهلت ارائه اظهارنامه و استفاده از تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم گفت: مجموع کل اظهارنامه مالیات اصناف و مشاغل که برای عملکرد سال گذشته ارائه شده است یک  میلیون و ۳۶۲ هزار و ۵۰۷ فقره اظهارنامه و مجموع کسانی که از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات استفاده کرده‌اند به ۳ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۳۸ فقره و مجموع کل کسانی که ارائه اظهارنامه و یا استفاده از تبصره ۱۰۰ انجام داده‌اند به بیش از ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر می‌رسند که نسبت به پارسال که در مجموع ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار فقره بود حدود ۹۰۰ هزار اظهارنامه جدید مالیاتی دریافت شده است.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: ۵۰ درصد از کسانی که در قالب فرم تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کرده‌اند مالیات آنها صفر اظهار شده است، یعنی از ۵۰ درصد اصناف خرد برای عملکرد سال ۱۴۰۱ مالیاتی نگرفته‌ایم.

وی همچنین گفت: ۹۰ درصد صاحبان اصناف و مشاغل مالیات زیر ۱۰ میلیون تومان برای عملکرد یکسال اظهار کرده‌اند. وی همچنین در مورد مهلت ارائه اظهارنامه مالیات شرکت‌ها و اشخاص حقوقی گفت: مالیات این اشخاص از اول سال شروع شده و تا پایان تیرماه ادامه دارد که این اظهارنامه‌ها نیز در حال وصول است.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.