صفحه اصلی / اسلایدر / ایجاد بیش از۱۲۱ هزار فرصت شغلی با پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی
ایجاد بیش از۱۲۱ هزار فرصت شغلی با پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی

ایجاد بیش از۱۲۱ هزار فرصت شغلی با پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی

کسب و کار نیوز- مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از حمایت کسب و کارهای کوچک و متوسط خبر داد و گفت: سال گذشته صندوق کارآفرینی امید تنها در حوزه اشتغال، ۷۰۰۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، امروزه ایجاد بنگاه های اقتصادی کوچک و زود بازده در عرصه بیشتر نظام های اقتصادی دنیا ، به عنوان یک ضرورت پذیرفته شده است . در این میان ، کسب و کارهای خانگی که یکی از شکل های این فعالیت های اقتصادی است ، به واسطه کارکرد و مزایای خاص خود ، به سرعت رشد و توسعه یافته است. کسب و کارهای خانگی از نظر ایجاد شغل و نوآوری در تولید و عرضه کالا و خدمات و سنخیت با تکنولوژی IT و تجارت الکترونیک ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در بازارهای مختلف شده است ، که می‌تواند برای اکثر افراد، به ویژه جوانان بستر مناسبی برای راه‌اندازی آسان و ساده فعالیت های اقتصادی فراهم آورده و نقطه شروع مناسبی برای ورود به بازار کار محسوب ‌شود.

نعمت الله رضایی, مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به رسالت صندوق در حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط گفت: سال گذشته صندوق کارآفرینی امید تنها در حوزه اشتغال، ۷۰۰۰میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

رضایی ادامه داد: این میزان تسهیلات به ۴۳هزار طرح پرداخت شد که بیش از ۱۲۱ هزار فرصت شغلی را به همراه داشت. وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید دو ویژگی مهم دارد اول اینکه حوزه فعالیتش طرح‌های خرد، کوچک، متوسط و معیشت محور است و دوم جامعه هدف آن با محوریت روستا‌ها و مناطق محروم است. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: عمده کارگاه‌ها در کشور کارگاه‌های خرد، کوچک و متوسط هستند و از طرف دیگر جامعه روستایی در پهنه سرزمینی پراکنده شدند که برای ارائه خدمات به کارآفرینان و مردم باید به سمت تسهیل ارائه خدمات حرکت کنیم. تسهیل ارائه خدمات باید همراه با شفافیت و کمک کننده به اشتغال و تولید در سال جاری باشد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: تا سقف یک میلیارد تومان که عمده طرح‌های صندوق کارآفرینی امید را شامل می‌شود بدون مراجعه افراد تسهیلات پرداخت می‌شود و دستگاه‌های اجرایی امکان رصد روند پرداخت را دارند تا در صورت وجود کندی در این مسیر بتوانند مشکل را برطرف کنند.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.