صفحه اصلی / اسلایدر / قیمت ارزی کالاهای یارانه‌ای ماهانه ابلاغ می شود
قیمت ارزی کالاهای یارانه‌ای ماهانه ابلاغ می شود

قیمت ارزی کالاهای یارانه‌ای ماهانه ابلاغ می شود

کسب و کار نیوز- قیمت ارزی کالاهایی که ارز ۲۸۵۰۰ تومانی دریافت می کنند به صورت ماهانه توسط کمیته ارزی تعیین و ابلاغ می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری ارزی و ریالی کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی، تایید و تمدید مجوز ثبت سفارش، و اولویت‌دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی تدوین شد.

در نشست مشترک مدیران معاونت توسعه بازرگانی و  با مسئولان بخش خصوصی شامل هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی، هیات مدیره انجمن غلات، انجمن خوراک دام و دبیر کارخانجات نهاده‌های دامی)، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری ارزی و ریالی کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی، شیوه‌نامه تایید و تمدید مجوز ثبت سفارش و شیوه‌نامه اولویت‌دهی (نظر دستگاه) تخصیص ارز کالاهای کشاورزی تدوین شد.

با توجه به اعلام تخصیص ارز ترجیحی ۲۸۵ هزار ریالی توسط رئیس کل بانک مرکزی و ارسال ۴۱۶ کد تعرفه گمرکی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به این بانک، با لحاظ دو اصل رشد تولید و کاهش تورم و همچنین نظر به محدودیت در تامین منابع ارز ترجیحی و الزام ارسال نظر دستگاه از سوی وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی، پس از بحث و تبادل نظر بسیار و جمع‌بندی نهایی، سه شیوه‌نامه مبنای اقدام است.

بنابر این گزارش، قیمت ارزی کالاهای مورد نظر به صورت ماهانه توسط کمیته ارزی تعیین و ابلاغ می شود.
اعضای کمیته ارزی شامل:
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی (دبیر کمیته)
مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی
مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت جهاد کشاورزی
نماینده گمرک ج.ا.ا
نماینده وزارت اطلاعات ج.ا.ا
نماینده سازمان اطلاعات سپاه
نماینده سازمان بازرسی کل کشور
نمایندگان تشکل های ذیربط در بخش خصوصی
نماینده اتاق بازرگانی ایران
تبصره۱: مصوبات کمیته در پایان هر جلسه با رای اکثریت (حداقل ۵رای)قابل اجرا و ابلاغ است.
تبصره ۲:کمیته ارزی به صورت ثابت در اولین سه شنبه هر ماه شمسی تشکیل می گردد.
۲_قیمت ریالی کالاهای مورد نظر در صورت نیاز به صورت فصلی و بادر خواست بخش خصوصی و یا معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی مبتنی بر اسناد و مدارک ارسالی به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد پیگیری و بازنگری بر اساس ضوابط و مقررات قیمت گذاری کالاهای وارداتی آن سازمان قرار خواهد گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد/اجرای مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک از ۱۳ خرداد برای اقشار کم‌درآمد

به گزارش کسب و کار نیوز، در متن این اطلاعیه آمده است: نظر به تعهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.