صفحه اصلی / اصناف / در لوازم‌ یدکی خودرو گران‎‌فروشی نداریم/ تاثیر افزایش ۳۰ درصدی قیمت ارز در کمتر از یک ماه قابل‌ توجیه نیست
در لوازم‌ یدکی خودرو گران‎‌فروشی نداریم/ تاثیر افزایش ۳۰ درصدی قیمت ارز در کمتر از یک ماه قابل‌ توجیه نیست

در لوازم‌ یدکی خودرو گران‎‌فروشی نداریم/ تاثیر افزایش ۳۰ درصدی قیمت ارز در کمتر از یک ماه قابل‌ توجیه نیست

کسب و کار نیوز- رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم‌يدكي خودرو و ماشين‌آلات تهران گفت: در لوازم ‌يدكي خودرو گران‎‌فروشي نداريم و گراني به وجود آمده بر عهده كسبه اين حوزه نيست؛ بلكه به دليل بي‌ثباتي در بازار ارز است.

به گزارش کسب و کار نیوز، سیداحمد حسینی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‎آلات تهران در مورد قیمت لوازم یدکی بیان کرد: متأسفانه بیثباتی در بازار ارز، موجب افزایش قیمت ها در بازار لوازم یدکی خودرو شده است.

وی افزود: قسمتی از لوازم یدکی وارداتی هستند و مواد اولیه تولید داخل نیز از کشورهای خارجی وارد می شود به همین دلیل افزایش قیمت های ارزی بر این بخش نیز اثرگذار است.

حسینی با بیان اینکه حدود ۱۵ درصد از قطعات تولید داخل هستند اظهار کرد: بالغ بر ۸۰ درصد قطعات خودروهای داخلی تولید داخل هست؛ اما به طورکلی و با در نظرگرفتن کلیه خودروها ۱۵ درصد قطعات تولید داخلی است. همچنین مواد اولیه بسیاری از قطعات تولید داخل نیز از کشورهای خارجی وارد می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشینآلات تهران همچنین بیان کرد: یکی از معضلات بخش خصوصی و اصناف در حوزه تمام کالاها، بی ثباتی قیمت ارز است؛ لذا همین بی ثباتی در موج گرانی کالاها اثرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: دولتمردان باید در به ثبات رساندن قیمت ارز کوشا باشند؛ چرا که افزایش ۳۰ درصدی قیمت ارز در مدت کمتر از یک ماه قابل توجیه نیست و کشور را دچار مشکل و سفره مردم را کوچک می کند. خودروسازان نیز در افزایش قیمت اثرگذارند و توزیع خودرو در بورس نیز موجب افزایش قیمت شده است.

حسینی با ابراز تأسف از افزایش قیمت چشمگیر لوازم یدکی در شرکت های بزرگ و خودروسازی ها نسبت به سهم بازار بیان کرد: در بازار لوازم یدکی، نظارت وجود دارد و چون بازار رقابتی است، قیمت تقاضا و عرضه خودبه خود تعیین می شود. در لوازم یدکی خودرو گرانفروشی نداریم و گرانی به وجود آمده بر عهده کسبه این حوزه نیست.

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.