صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / فوتی‌های کرونا در جهان مجدد ۴رقمی شد/ ژاپن رکورددار آمارهای ابتلا و مرگ‌ در شبانه‌روز گذشته
فوتی‌های کرونا در جهان مجدد ۴رقمی شد/ ژاپن رکورددار آمارهای ابتلا و مرگ‌ در شبانه‌روز گذشته

فوتی‌های کرونا در جهان مجدد ۴رقمی شد/ ژاپن رکورددار آمارهای ابتلا و مرگ‌ در شبانه‌روز گذشته

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۲ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۸۱۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۸۹ هزار و ۳۳۱ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۵۰ نفر را گرفته و پس از چندین ماه، تعداد فوتی‌های آن در دنیا دوباره چهار رقمی شده است. این درحالیست که روز پیش از آن، مجموع فوتی‌های کووید در جهان حدود ۷۰۰ نفر بوده است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۸ هزار و ۳۹۱ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

در عین حال آمار فوق حاکی از آن است که در شبانه روز گذشته ژاپن با گزارش بیش از ۲۰۲ هزار ابتلای جدید و ۲۷۱ فوتی جدید، بیشترین آمار مبتلایان و مرگ و میر کرونایی در جهان را داشته است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۲,۳۰۷,۳۲۱ ۱,۱۱۶,۳۶۵
۲ هند ۴۴,۶۷۸,۷۶۳ ۵۳۰,۶۹۶
۳ فرانسه ۳۹,۱۵۹,۷۵۷ ۱۶۱,۱۵۲
۴ آلمان ۳۷,۲۷۲,۴۳۰ ۱۶۰,۹۷۲
۵ برزیل ۳۶,۲۳۸,۰۴۲ ۶۹۳,۲۶۷
۶ کره جنوبی ۲۸,۸۵۹,۷۱۳ ۳۱,۹۵۱
۷ ژاپن ۲۸,۷۶۴,۲۲۳ ۵۶,۲۲۸
۸ ایتالیا ۲۵,۰۲۱,۶۰۶ ۱۸۳,۹۳۶
۹ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ ۱۹۸,۹۳۷
۱۰ روسیه ۲۱,۷۸۱,۰۲۶ ۳۹۳,۵۴۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۸۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

نیاز ۱۲۵ همتی دارو برای ۱۴۰۳

به گزارش کسب و کار نیوز، کلانتری با بیان اینکه در حال حاضر نقدینگی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.