صفحه اصلی / اسلایدر / احتمال قطعی برق صنایع سیمان از هفته آینده
احتمال قطعی برق صنایع سیمان از هفته آینده

احتمال قطعی برق صنایع سیمان از هفته آینده


رئیس انجمن سیمان ضمن اشاره به قطعی ۱۰۰ و ۵۰ درصدی گاز در صنایع سیمان از احتمال قطعی برق این صنایع از هفته آینده خبر داد و گفت: مازوت به تنهایی هوای تهران را آلوده نمی‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، رئیس انجمن سیمان در مورد قطعی گاز صنایع، گفت: از ۱۸ آبان ماه اعمال محدودیت در مصرف گاز صنایع سیمانی آغاز شده که در برخی از شرکت‌ها قطع کامل و در برخی دیگر محدودیت شدید تا ۵۰ درصد را شاهد بوده‌ایم که به نظر می‌رسد با تشدید هوای سرد محدودیت‌ها بیشتر شود و به سمت قطع کامل گاز حرکت کنیم.

حمید فرمانی، رئیس هیأت مدیره انجمن سیمان افزود: با توجه به اینکه سوخت دوم صنایع سیمانی در فصول سرد و هنگام قطع گاز، مازوت است از ماه‌ها قبل مازوت ذخیره شد تا در این ایام استفاده شود؛ بر همین اساس در حال حاضر سیمان با مازوت تولید می‌شود و مشکلی در تولید سیمان نداریم.

وی ادامه داد: البته آنطور که اعلام شده به احتمال زیاد از هفته آینده اعمال محدودیت برق برای صنایع سیمانی هم خواهیم داشت که احتمال دارد محدودیت‌هایی در تولید ایجاد شود البته تولید متوقف نمی‌شود و مانند تابستان بدون التهاب از این وضع خارج می‌شویم.

فرمانی در مورد تأثیر مازوت بر آلودگی هوا، تصریح کرد: در کشور قانون هوای پاک داریم که دستگاه‌های زیادی مخاطب این قانون هستند و باید دید آیا این دستگاه‌ها به وظایف خود عمل می‌کنند یا خیر. از طرفی باید توجه داشت که مجموعه‌ای از عوامل موجب آلودگی هوای شهر تهران شده است و مصرف مازوت نمی‌تواند به تنهایی این وضعیت را به وجود آورد.

رئیس هیأت مدیره انجمن سیمان گفت: از سوی دیگر صنایع زیادی در تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند و به جز شرکت سیمان تهران، مابقی تولیدکنندگان سیمان با فاصله زیادی از شهر تهران مستقر هستند.

همچنین مطالعه کنید:

آیت الله رئیسی: تولید شرط داشتن اقتصادی مقاوم در برابر تکانه‌ها است

به گزارش کسب و کار نیوز ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنیه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.