صفحه اصلی / سیاسی / سیاست داخلی / رئیس صداوسیما: رقم ده هزار میلیارد تومان برای تبلیغات سیما خنده‌دار است
رئیس صداوسیما: رقم ده هزار میلیارد تومان برای تبلیغات سیما خنده‌دار است

رئیس صداوسیما: رقم ده هزار میلیارد تومان برای تبلیغات سیما خنده‌دار است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: رقم خنده‌دار ده هزار میلیارد تومان، برای تبلیغات تلویزیونی از بودجه یک ساله صداوسیما هم بیشتر است و قاعدتا باورپذیر نیست.

پیمان جبلی شب گذشته پس از پایان مراسم اختتامیه ششمین جشنواره مستند تلویزیونی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش‌های طرح شده پاسخ گفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره اسامی سریال های نوروزی اظهار داشت: بیش از ۲۳ مجموعه تلویزیونی در حال تولید است که نگارش فیلمنامه عمده این ها نهایی شده است. برای نوروز و ماه رمضان برنامه ریزی دقیقی دارد صورت می گیرد.

رئیس سازمان صداوسیما درباره تکلیف مینی سریال عاشورا ساخته هادی حجازی‌فر با موضوع شهید باکری گفت: مینی سریال الف ویژه عاشورا کارهای نهایی اش انجام شده است. فقط دنبال جدول پخش مناسب هستیم. بنا بود این مینی سریال در محرم و صفر در جدول قرار بگیرد. ولی برخی آماده سازی ها انجام نشده بود.

جبلی در پاسخ به این سوال که چرا گزارشگری به قطر اعزام نشد توضیح داد: ما بیشترین و موثرترین و متنوع‌ترین تیم رسانه ای را به قطر اعزام کردیم که در تاریخ جام های جهانی بی سابقه بوده است. آن چه نیاز بوده برای نشان دادن جام جهانی چه در قالب نمایش کیفیت فور کی، خرید حق پخش این برنامه ها، کمک به سکوهای اینترنتی و برنامه سازی متنوع در حاشیه جام جهانی قطر انجام داده ایم.

وی درباره این نکته که گفته شده اگر گزارشگر بازی را در ورزشگاه گزارش می‌کرد، جذاب‌تر بود توضیح داد: این یک نظر قابل احترام است. ولی تصمیم ما این بود. با این تنوعی که در تولید و ارائه برنامه های جام جهانی داشتیم فکر می‌کنم رضایت قابل قبولی بین مردم ایجاد شده است.

رئیس صداوسیما درباره خبر درامد ده هزار میلیارد تومانی صداوسیما از تبلیغات تلویزونی تاکید کرد: اطلاعیه روابط عمومی در این رابطه منتشر شد. شما می توانید به سایت آگهی بازرگانی اداره کل بازرگانی صداوسیما مراجع کنید. رقمی که روی سایت می بینید یک رقم خام است. ما قراردادهای طولانی مدت یک ساله داریم و به دلیل حمایت از صنعت، تخفیفات ویژه می دهیم. هیچ گاه آن ارقام جداول محقق نمی شود. رقم خنده دار ده هزار میلیارد تومان از بودجه یک ساله صداوسیما هم بیشتر و قاعدتا باورپذیر نیست. درخواست ما از همکاران رسانه ها این است که اگر صلاح می‌دانند در تماس با بخش های سازمان صداوسیما اطلاعات دقیق بگیرند.

وی افزود: پخش با کیفیت برنامه های جام جهانی حق مسلم مردم عزیز ماست. در هیچ کشور دنیا مردم با کیفیت بالا به صورت رایگان نمی توانند مشاهده کنند. حتی در کشور قطر کسی نمی توانست بازی ها را رایگان مشاهده کند. در کشورهای مختلف یا با پرداخت به شبکه های کابلی یا شرکت های پخش کننده می توانند بازی ها را تماشا کنند. ما وظیفه خودمان می دانستیم که بازی ها را رایگان پخش کنیم. اگرچه بار مالی سنگینی را برای صداوسیما داشت. اما ترجیح دادیم که بازی ها را خریداری کنیم.

جبلی در پاسخ به سوالی درباره ساختار جدید شبکه مستند توضیح داد: شبکه مستند یک پایگاه و جایگاه جدید برای مستند است. اما گونه مستندسازی چیزی است که هیچ یک از شبکه ها نمی‌توانند از آن صرف نظر کنند. ما برای سامان دادن به تولید مستند و مدیریت پخش آن در شبکه های مختلف باید یک ساختار چابک متمرکز داشته باشیم.

رئیس صداوسیما در پاسخ به این سوال که چرا شبکه‌های معاند ماهواره‌ای نتوانستند بازی‌های فوتبال را پخش کنند توضیح داد: ما حق پخش را برای جمهوری اسلامی خریداری کرده بودیم. شرکت بین اسپرت که نماینده فیفا در منطقه خاورمیانه است، به دلیل این که صداوسیمای جمهوری اسلامی تنها رسانه ای بود که حق پخش به زبان فارسی را داشت، نامه نگاری کرد و تهدید به برخورد حقوقی با شبکه های معاند کرد. آنها می‌خواستند بازی را بدون مجوز پخش کنند. ما از حق طبیعی خودمان استفاده کردیم.

همچنین مطالعه کنید:

حداقل اجاره‌بها در تهران، ۵ تا ۶ میلیون تومان

بررسی‌ها و تحقیقات میدانی از تازه‌ترین وضعیت اجاره‌بها در شهر تهران نشان می‌دهد هم‌اکنون کف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.