صفحه اصلی / اسلایدر / قیمت دلار توافقی آب رفت /ریزش ادامه دار قیمت سکه
قیمت دلار توافقی آب رفت /ریزش ادامه دار قیمت سکه

رفت و برگشت نرخ دلار در یک مرز

قیمت دلار توافقی آب رفت /ریزش ادامه دار قیمت سکه

نرخ دلار توافقی ظهر امروز در مقایسه با قیمت بسته شده روز قبل آب رفت. قیمت سکه و طلا هم مانند روز گذشته ریزش کرد.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اقتصادنیوز، نرخ دلار در بازار امروز چهارشنبه ۱۶ آذر ماه هم در تهران رنج بود هم در بازارهای همسایه.

عده ای از معامله‌گران مدعی بودند که بازارساز با تزریق سنگین عرضه باعث شده  بازیگران افزایشی در لاک احتیاط فرو بروند. از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز نوسان محدودی را ثبت کرد و همین امر موجب شد قدرت بازیگران افزایشی تضعیف شود.

اگر نرخ دلار به سقف تاریخی خود نزدیک شود…

عده ای از معامله گران باور دارند در صورتی که نرخ دلار تهران به سقف تاریخی خود نزدیک شود احتمال ورود تقاضای جدید به بازار وجود خواهد داشت.

برخی تحلیلگران فنی باور دارند زمانی که بازار نمی‌تواند با قدرت از یک سقف عبور کند و شروع به درجا زدن می کند، به تدریج انتظارات افزایشی شماری از معامله‌گران تحلیل می‌رود و شروع به فروش بخشی از ارزهای خریداری‌شده خود می‌کنند.

دلار صرافی ملی به خواب رفت؟

در سمت رسمی بازار امروز هم سایت صرافی ملی  مانند روز گذشته قیمت جدید خرید و فروش دلار را اعلام نکرده بود. صرافی ملی در چند روز گذشته قیمت اعلام نکرده است.آخرین قیمت خرید دلار صرافی ملی که در چند روز اخیر اعلام شده  بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۳۳ هزار و ۲۳۳ تومان بود و قیمت فروش دلار آمریکا ۳۳ هزار و ۵۶۷ تومان اعلام شد.

رفت و برگشت نرخ دلار در یک مرز

قیمت دلار متشکل روز گذشته وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد اما در واپسین ساعات معاملات بازار یاد شده کانال مذکور را از دست داد و در محدوده ۳۳ هزار  ۹۳۹ تومان بسته شد. نرخ دلار متشکل امروز چهارشنبه دوباره  به کانال ۳۴ هزار تومان ورود کرد. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز در بازار یاد شده به قیمت ۳۴ هزار و ۳۰۰ معامله شد.

دلار توافقی آب رفت

نرخ دلار توافقی هم  ظهر امروز در مقایسه با قیمت بسته شده روز قبل آب رفت. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار امروز به صورت توافقی در زمان نوشتن این گزارش ۳۴ هزارو ۴۴۷ تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز قبل ۲۶۵ تومان پایین تر بود.

کاهش قیمت طلا ۱۸ عیار

قیمت اونس طلا در بازار امروز بر روی ۱۷۷۳ دلار قرار گرفت که نسبت به روز قبل ۲ دلار بالاتر بود. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز ۱ هزار و ۱۰۰تومان افت کرد و در محدوده ۱ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت سکه دوباره ریخت

بازار سکه هم امروز مانند روز گذشته  شاهد ریزش قیمت سکه بود. فلز زرد رنگ داخلی دیروز ۳۵۰ هزار تومان و در بازار امروز ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

قیمت هر قطعه سکه امامی امروز در محدوده ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسید. فعالان بازار سکه معتقدند که نوسان محدود قیمت طلا در بازار جهانی و ثبات نرخ دلار موجب شده شانس سکه بازان افزایشی تضعیف شود.

تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که سکه  مرز مقاومتی ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است در مرحله بعدی به سمت مرز ۱۷ میلیون تومان عقب نشینی کند.

همچنین مطالعه کنید:

جزئیات رشد اقتصادی ۵ درصدی در پاییز + جدول

به گزارش کسب و کار نیوز، آخرین نتایج حسابهای ملی فصلی مرکز آمار ایران، نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.