صفحه اصلی / اصناف / اختلاف ۸۰ درصدی قیمت ماهی از مزرعه تا بازار
اختلاف ۸۰ درصدی قیمت ماهی از مزرعه تا بازار

اختلاف ۸۰ درصدی قیمت ماهی از مزرعه تا بازار

کسب و کار نیوز- قاسمی گفت: با توجه به مشکلات سیستم توزیع و دلال بازی، اختلاف قیمت ماهی از مزرعه تا بازار به ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌رسد.

به گزارش کسب و کار نیوز، ارسلان قاسمی گفت: تولید در بخش ماهیان گرم آبی و سردآبی نسبت به مدت مشابه سال قبل ناشی از گرانی نهاده‌ها و خشکسالی کاهش خواهد داشت. اما در رابطه با بحث میگو ۵ تا ۶ درصد افزایش تولید داریم که آمار نهایی در روز‌های آتی اعلام می‌شود.

به گفته او، گرچه مسئولان سازمان شیلات اذعان می‌کنند که مجموع تولید صید و آبزی پروری یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن است، اما ما معتقدیم که حداکثر یک میلیون تن تولید خواهد بود.

قاسمی می‌گوید: در بحث بازار مشکلات ساختاری ناشی از دلال بازی و واسطه گری همچنان وجود دارد که با استمرار این روند، قیمت برای مصرف کننده افزایشی خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: اختلاف کنونی قیمت از صید و مزرعه تا بازار ناشی از سیستم نامناسب توزیع ۷۰ تا ۸۰ درصد است که با اصلاح نظام توزیع و واگذاری غرفه‌های میادین به تشکل و اتحادیه‌ها باید از افزایش قیمت محصولات پروتئینی در شب عید جلوگیری کرد چرا که گوشت سفید ماهی می‌تواند جلوی بخش اعظم التهابات بازار دیگر محصولات پروتئینی را بگیرد.

همچنین مطالعه کنید:

رویکرد دولت سیزدهم توسعه بخش تعاون است/ تحقق شعار سال با رونق تعاونی‌ها

به گزارش کسب و کار نیوز ، «حامد ویس کرمی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.