صفحه اصلی / اقتصادی / تولید و تجارت / تبادل فناوری با چین و آلمان/ هنوز شهرک صنعتی مشترک نداریم
تبادل فناوری با چین و آلمان/ هنوز شهرک صنعتی مشترک نداریم

رئیس سازمان صنایع کوچک عنوان کرد

تبادل فناوری با چین و آلمان/ هنوز شهرک صنعتی مشترک نداریم

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تبادل فناوری با چین و آلمان خبر داد و گفت: برای ساخت شهرک صنعتی مشترک در مرز نیازمند مجموعه اقدامات قانونی است، اما با ارمنستان، ترکیه و عراق صحبت‌هایی در زمینه ساخت شهرک صنعتی مشترک شده است.

علی رسولیان از فعالیت دفاتر تبادل فناوری در شانگهای خبر داد و گفت: بنگاه‌های کوچک و متوسط به نوعی به بنگاه‌های چینی متصل می‌شوند، اما محدودیت‌های سفر به دلیل کرونا باعث شده این تبادل کمتر به شکل حضوری انجام شود.

وی افزود: تبادل فناوری با آلمان هم امسال اجرایی شده و در حال حاضر ۲۳ بنگاه‌ کوچک و متوسط در آلمان حضور پیدا کردند، با فناوری بنگاه‌های توسعه یافته آلمان آشنا شدند و توانستند نمایندگی‌های مختلف این کشور را دریافت کنند و اقداماتی نیز برای صادرات داشته باشند.

رسولیان در ادامه از حضور ایران در اجلاس صنایع کوچک کشورهای دنیا در لهستان که به زودی برگزار می‌شود خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با استفاده از این فرصت، صنایع کوچک از اقدامات دنیا در این حوزه بیشتر استفاده کنند و تبادل فناوری با این کشورها گسترش پیدا کند.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با ترکیه، اظهار کرد: به زودی یک تیم اقتصادی عازم ترکیه خواهد شد. برای ساخت شهرک صنعتی مشترک در مرز نیازمند مجموعه اقدامات قانونی است. اما با ارمنستان، ترکیه و عراق صحبت‌هایی در زمینه ساخت شهرک صنعتی مشترک شده است. نقاطی در داخل کشور و مرزها پیشنهاد شده، اما هنوز جمع بندی که چارچوب کاری را مشخص کند صورت نگرفته است. در جلسات با ترکیه هم برخی مناطق برای فعالیت بنگاه‌های اقتصادی آن‌ها پیش بینی شده است.

همچنین مطالعه کنید:

بیش از ۵۴۰۰ واحد تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشت/اشتغالزایی با احیای واحدهای نیمه تعطیل

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه معاون اجرایی رئیس جمهور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.