صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / عبدالملکی: آمادگی ایران برای یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه
عبدالملکی: آمادگی ایران برای یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه

عبدالملکی: آمادگی ایران برای یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بر یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه تأکید کرد.
به گزارش فرینا، حجت الله عبدالملکی، عصر امروز چهارشنبه (۱۸ آبان ماه)، در دیدار با «ایگور لویتین» دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و هیات همراه، به تشریح مشوق های مالیاتی و معافیت های گمرکی در مناطق آزاد کشور پرداخت و گفت: مناطق آزاد ایران از زیرساخت های مناسبی برخوردار هستند و می توانند با مزیت های قانونی خود به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور روسیه خدمات رسانی کنند.
آقای عبدالملکی با بیان اینکه هدف ما یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی بین دو کشور ایران و روسیه است، افزود: در نشست با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان، توافق شد تا با همکاری مناطق آزاد چابهار، انزلی و دو منطقه آزاد روسیه، خط ترانزیتی امن، سریع و به صرفه را برای روسیه و سایر کشورهای حاشیه دریای خزر فراهم کنیم.
وی، گفت: در نظر داریم منطقه آزاد مشترک ایران و روسیه را به زودی تشکیل دهیم تا کشورهای حاشیه دریای خزر نیز از منافع و مزایای آن برخوردار شوند و این منطقه به محلی برای حضور فعالان اقتصادی این کشورها تبدیل شود.
دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در این نشست از آمادگی شرکت‌های روسی برای گسترش همکاری با ایران و توسعه خطوط ریلی و ترانزیتی خبر داد.
«ایگور لویتین»، ابراز امیدواری کرد بزودی شاهد امضای یادداشت تفاهم همکاری میان بخش های خصوصی دو کشور ایران و روسیه در مناطق آزاد برای توسعه مبادلات و سرمایه گذاری های مشترک باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

رونمایی از ۱۰۰۰ بسته سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد یورویی در مناطق آزاد

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت عبدالملکی در آیین تجلیل از سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.