صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / مهلت ۶ ماهه به کودکستان‌های غیرمجاز برای دریافت مجوز
مهلت ۶ ماهه به کودکستان‌های غیرمجاز برای دریافت مجوز

مهلت ۶ ماهه به کودکستان‌های غیرمجاز برای دریافت مجوز

معاون راهبری و نظارت سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از تعیین مهلت شش ماهه برای کودکستان‌های غیرمجاز جهت دریافت مجوز از این سازمان خبر داد و گفت: یک بازه زمانی شش ماهه از مهر تا اسفندماه تعیین و به مراکز مذکور مهلت داده شده است تا نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

مسعود تهرانی فرجاد درباره آخرین وضعیت صدور مجوز به کودکستان‌ها اظهار کرد: سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، متولی صدور مجوز کودکستان‌ها است. گروه اول، افراد حقیقی هستند که اقدام به ثبت درخواست کرده و پس از احراز صلاحیت‌ها، اقدام به دریافت مجوز می‌کنند.

وی افزود: گروه دیگر، نهادها و افراد حقوقی نظیر ادارات و سازمان‌ها هستند که تفاهم‌نامه‌ای با آنها منعقد می‌شود و با معرفی یک فرد ذی‌صلاح ذیل آن تفاهم‌نامه، می‌توانند مجوز دریافت کنند.

معاون راهبری و نظارت سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه سیر صدور مجوز، به مرور طی می‌شود گفت: هنوز آمار دقیقی از متقاضیان و همچنین مراکز فاقد مجوز در دست نداریم؛ اما سازمان‌هایی که آمار کارمندان زن بالایی دارند و می‌خواهند خدماتی به آنها ارائه دهند به‌ویژه پس از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در حال مراجعه برای دریافت مجوز تاسیس کودکستان هستند.

تهرانی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون نسبت به تعطیلی مراکز غیرمجاز اقدام کرده‌اید؟ اظهار کرد: هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم، ولی چنین بنایی داریم. یک بازه زمانی شش ماهه از مهر تا اسفندماه تعیین و به مراکز مذکور مهلت داده شده است تا نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

وی افزود: از بهمن ماه به تدریج وارد عمل می‌شویم و مراکز فاقد مجوز را تعطیل خواهیم کرد.

همچنین مطالعه کنید:

خبر خوب برای معلمان و بازنشستگان/ واریزی ۳۷ میلیون تومانی در راه است

به گزارش کسب و کار نیوز، معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ از تعیین رتبه خود توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.