صفحه اصلی / اجتماعی / بنیاد برکت ۱۲۰۰ طرح دانش‌بنیان اجرا می‌کند/ ایجاد ۱۰ هزار شغل برکت در حوزه دانش‌بنیان
بنیاد برکت ۱۲۰۰ طرح دانش‌بنیان اجرا می‌کند/ ایجاد ۱۰ هزار شغل برکت در حوزه دانش‌بنیان

با همکاری پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی؛

بنیاد برکت ۱۲۰۰ طرح دانش‌بنیان اجرا می‌کند/ ایجاد ۱۰ هزار شغل برکت در حوزه دانش‌بنیان

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال جاری یک‌هزار و 200 طرح دانش‌بنیان را اجرا می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به نام سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ایشان بر افزایش تولید و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: با حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی یک‌هزار و ۲۰۰ طرح دانش‌بنیان تا پایان امسال اجرا می‌شود.
محمد ترکمانه تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود با اجرا و راه‌اندازی هر یک از این طرح‌های دانش‌بنیان برای ۸ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود و به این ترتیب، با اجرای این یک‌هزار و ۲۰۰ طرح دانش‌بنیان برای نزدیک به ۱۰ هزار نفر اشتغال‌زایی خواهد شد.
وی تصریح کرد: امضای تفاهم‌نامه همکاری با پارک‌های علم و فناوری برای اجرای طرح دانش‌بنیان در سراسر کشور آغاز و به تازگی تفاهم‌نامه‌های همکاری میان بنیاد برکت و پارک‌‌های علم و فناوری هرمزگان و کرمانشاه به ترتیب به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ۲۰۰ پروژه دانش‌بنیان و ۱۵۰ میلیارد تومان جهت راه‌اندازی ۲۰۰ طرح امضا شده است.
ترکمانه افزود: حمایت بنیاد برکت از هسته‌ها و واحدهای فناوری مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی از طریق پرداخت تسهیلات متناسب با میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز و یا مشارکت در طرح از طریق مشارکت در سهام، مشارکت مدنی، عقود مبادله‌ای و … طبق الگوی بنیاد برکت است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه‌گذاری برای اجرای یک‌هزار و ۲۰۰ طرح دانش‌بنیان در سال جاری بالغ بر یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.
ترکمانه در این‌باره توضیح داد: آورده بنیاد برکت برای هر طرح دانش‌بنیان به طور متوسط ۵۰۰ میلیون تومان است که با احتساب سایر آورده‌ها، مجموع حجم سرمایه‌گذاری برای هر طرح دانش‌بنیان به یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌رسد.
وی یادآور شد: از یک‌هزار و ۲۰۰ طرح دانش‌بنیان در دستور کار، ۷۰۰ طرح مورد حمایت قرار گرفته‌اند و مابقی طرح‌ها هم تا پایان سال به‌طور کامل اجرا خواهند شد.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره اقدامات پیشین این بنیاد در حوزه دانش‌بنیان اظهار داشت: تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ طرح دانش‌بنیان اجرا و راه‌اندازی شده است.

همچنین مطالعه کنید:

صدور ضمانت‌نامه برای زنان سرپرست خانوار

به گزارش کسب و کار نیوز ، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در سال ۱۳۸۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.