صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / شاخه غربی کریدور شمال-جنوب فعال می شود

توافق ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان؛

شاخه غربی کریدور شمال-جنوب فعال می شود

ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان به منظور فعال سازی شاخه غربی کریدور شمال-جنوب در نخستین اجلاس ۲ + ۶ وزرای حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه آسیای مرکزی توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت راه آهن، ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان به منظور فعال سازی شاخه غربی کریدور شمال-جنوب در نخستین اجلاس ۲ + ۶ وزرای حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه آسیای مرکزی توافق کردند.

این اجلاس درباره توسعه همکاری‌های ترانزیتی به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی در امتداد نشست اخیر سران سازمان همکاری‌های شانگهای به تازگی در تهران برگزار شد.
در این اجلاس دو روزه، نمایندگانی از کشورهای ایران، ترکمنستان، قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان به همراه نمایندگانی از کشورهای آذربایجان و فدراسیون روسیه، در سطح وزیر، معاون وزیر و مدیران عامل راه‌آهن حضور داشتند و در خصوص توسعه همکاری‌های ترانزیتی و بیانیه ترانزیتی فی‌مابین در امتداد نشست اخیر سران سازمان همکاری‌های شانگهای، به گفت‌وگو پرداختند.
در این اجلاس، در دو نشست سه جانبه بین کشورهای ایران، روسیه و آذربایجان، موضوعاتی نظیر ساخت و بهره برداری از بخش ریلی رشت- آستارا به منظور توسعه حمل و نقل و توسعه زیربنای ریلی و ترافیک باری در شاخه غربی کریدور بین المللی شمال– جنوب بحث و بررسی شد.

گفتنی است؛ متن بیانیه نخستین اجلاس همکاری ترانزیتی ایران با کشورهای آسیای مرکزی با هدف توسعه ترانزیت به امضای اعضای این اجلاس رسید.

همچنین مطالعه کنید:

راه‌اندازی سامانه«خودنویس»/ امکان ثبت رایگان قراردادهای خرید و فروش مسکن

به گزارش کسب و کار نیوز، هادی عباسی از راه‌اندازی سامانه«خودنویس» برای اتصال مشاوران املاک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.