صفحه اصلی / اسلایدر / خگستر؛ صدرنشین پرتراکنش‌ترین نماد بورسی
خگستر؛ صدرنشین پرتراکنش‌ترین نماد بورسی

رشد شاخص بورس پس از یک هفته /اهرم فولادی در بازار سهام

خگستر؛ صدرنشین پرتراکنش‌ترین نماد بورسی

 امروز شاخص کل پس از 6 روز کاری رشد کرد. «فولاد» بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشت و «خودرو»، «خساپا» و «فملی» دیگر پیشران‌های بازار بودند.

امروز شاخص کل پس از ۶ روز کاری رشد کرد. «فولاد» بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشت و «خودرو»، «خساپا» و «فملی» دیگر پیشران‌های بازار بودند.

به گزارش کسب و کار نیوز، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و دوم شهریور ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۴ هزار و ۱۵۵ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۱۲۶ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس با افزایش ۲ هزار و ۷۷۴ واحدی در سطح ۴۰۵ هزار و ۲۵۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۰ واحد بالا آمد و در سطح ۱۸ هزار و ۷۶۵ واحد قرار گرفت.
نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «فولاد»، «خودرو»، «خساپا» و «فملی» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «فارس»، «تاپیکو» و «بوعلی» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «دماوند»، «بمپنا» و «قچار» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «صبا»، «کگهر» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و خساپا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای صبا، دی و قچار پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۳ هزار و ۵۸۵ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۷ هزار و ۵۶۵ میلیارد تومان بود که ۵۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه ۸۰ نماد صف خرید داشتند و ۳۵ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۶۳ درصدی به ۲۷۷ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۳۴ درصد کاهش یافت و ۱۸۰ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار ۱۹ میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم ۱۶۹ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد بالبر (شرکت کابل البرز) با صف‌ خرید ۳۰ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از بالبر، نمادهای فمراد (شرکت آلومراد) و خودرو (شرکت ایران خودرو) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد بکهنوج تعلق داشت که ارزش آن ۱۵ میلیارد تومان بود. پس از بکهنوج، نمادهای زمگسا و غدشت بیشترین صف فروش را داشتند./ اقتصادنیوز

همچنین مطالعه کنید:

جزئیات عرضه خودروی لاماری در معاملات امروز بورس کالا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، در معاملات امروز بورس کالا، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.