صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / بودجه توسعه زیرساخت های معادن سیستان بلوچستان سال آینده افزایش می یابد/ واگذاری معادن کوچک احیا شده استان در قالب بسته های هدفمند سرمایه گذاری
بودجه توسعه زیرساخت های معادن سیستان بلوچستان سال آینده افزایش می یابد/ واگذاری معادن کوچک احیا شده استان در قالب بسته های هدفمند سرمایه گذاری

جعفری در جلسه شورای معادن استان سیستان و بلوچستان:

بودجه توسعه زیرساخت های معادن سیستان بلوچستان سال آینده افزایش می یابد/ واگذاری معادن کوچک احیا شده استان در قالب بسته های هدفمند سرمایه گذاری

رییس هیات عامل ایمیدرو از افزایش بودجه توسعه زیرساخت های معادن سیستان و بلوچستان توسط ایمیدرو طی سال آتی خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری امروز در جلسه شورای معادن استان سیستان و بلوچستان که با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار، مسوولان سازمان صمت و جمعی از مسئولان استان و محلی برگزار شد، افزود: استان سیستان و بلوچستان در شمار اولویت های ایمیدرو در برنامه توسعه زیرساخت معادن کشور قرار دارد.

معرفی معادن فعال برای اقدامات توسعه ای در زیرساخت
وی گفت: در این زمینه مسئولان استان همکاری لازم برای معرفی معادن فعال و یا در مرحله فعالسازی را داشته باشند تا ایمیدرو اقدامات توسعه ای زیرساخت در مناطق اولویت دار را داشته باشد.

توسعه فعالیت های اکتشافی و کشف معدن جانجا
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توسعه برنامه اکتشافی ایمیدرو در استان سیستان و بلوچستان، گفت: کشف محدوده های پتانسیل دار همچون معدن مس “جانجا” حاصل برنامه ریزی های اکتشافی است.
جعفری اعلام کرد: ایمیدرو به دنبال کاهش ریسک های اکتشافی است و واگذاری محدوده های شناسایی شده به بخش خصوصی از طریق مزایده را در شمار برنامه های خود قرار داده است.
وی افزود: حاصل همکاری دولت و بخش خصوصی تاکنون جذب ۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری بوده است که تاکنون بالغ بر چهار میلیارد دلار آن محقق شده است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو طرح احیا و فعالسازی معادن کوچک را از سیاست های اصلی این سازمان خواند و گفت: مسئولان سیستان ‌و بلوچستان در این طرح همکاری های لازم را دارند و ایمیدرو آمادگی دارد تا با استان در بخش های مطالعه، مشاوره و مباحث تامین مالی، حمایت های لازم را داشته باشد.

ارایه بسته های هدفمند سرمایه گذاری
جعفری تاکید کرد: در واگذاری اینگونه معادن ارایه بسته های سرمایه گذاری هدفمند به جای واگذاری یک واحد معدنی، می تواند به عنوان یک راهبرد باشد.
وی اعلام کرد: معدن مس جانجا با توجه به ظرفیت های قابل توجهی که دارد؛ نیاز به تدوین طرح جامع متناسب با شرایط منطقه ای و فنی دارد.

ضرورت سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در مناطق کم برخوردار
رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: بهره مندی از ظرفیت محدوده های پتانسیل دار همچون جانجا؛ نیاز به حضور شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای گسترش سرمایه گذاری ها دارد.
وی عنوان کرد: شرایط باید به سمتی هدایت شود تا شرکت های بزرگ حضور پررنگی در توسعه مناطق کم برخوردار داشته باشند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۱۲درصدی تولید سیمان با حمایت‌های دولت سیزدهم/ صادرات سیمان به ۲۵ کشور

به گزارش کسب و کار نیوز ، امضای تفاهمنامه همکاری بین وزارت نیرو و صنعت، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.