صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / در ۲۵ سال گذشته صنعت خودرو سیر تحولی پیوسته ای داشته است
در ۲۵ سال گذشته صنعت خودرو سیر تحولی پیوسته ای داشته است

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت:

در ۲۵ سال گذشته صنعت خودرو سیر تحولی پیوسته ای داشته است

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت گفت: نباید صنعت خودرو در ایران را یک صنعت ۵۰ ساله بدانیم چرا که این صنعت در دهه ۶۰ به دلیل جنگ تحمیلی عملا تعطیل بوده و در واقع میتوان گفت خودروسازی ایران مربوط به ۲۵ سال پیش است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شاتا، منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با حضور در رویداد روایت صنعت تحول خودرو با ارائه مباحث تخصصی و آموزشی در مورد معنای دانش بنیانی شدن صنعت خودرو و همچنین رویکرد وزارت صمت در خصوص خودروی آینده به ترسیم افق پیش رو در حوزه این صنعت پرداخت.
وی با اشاره به سیر تحول پیوسته توسعه صنعت خودرو در کشور گفت: نباید صنعت خودرو در ایران را یک صنعت ۵۰ ساله بدانیم چرا که این صنعت در دهه ۶۰ به دلیل جنگ تحمیلی عملا تعطیل بوده و در واقع میتوان گفت خودروسازی ایران مربوط به ۲۵ سال پیش است.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت با بیان اینکه باید در مسیر هم افزایی پلتفرم ها تلاش کرد، گفت: هم افزایی یعنی اینکه خودروسازان یک کشور یک مجموعه تأمین داشته باشند.
در ادامه آقای منطقی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تاثیر تحریم ها یا عدم آن در آینده این صنعت گفت: ما در این خصوص دو سناریو طراحی و همه امکان ها را بررسی کرده ایم. از این رو در صورت امضای برجام میتوانیم با کمک شرکای اروپایی به این صنعت کمک کنیم و در غیر این صورت یک سناریو داخلی داریم.

همچنین مطالعه کنید:

امکان ثبت شکایات در سامانه جامع گارانتی برقرار شد/ گارانتی کدام کالاها در سامانه قابل استعلام است؟

به گزارش کسب و کار نیوز، سامانه جامع گارانتی، از جمله راهکارهای وزارت صمت برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.