صفحه اصلی / اجتماعی / اختصاص ۴۲ درصد طرح‌های برکت به بانوان کارآفرین
اختصاص ۴۲ درصد طرح‌های برکت به بانوان کارآفرین

ترکمانه خبر داد:

اختصاص ۴۲ درصد طرح‌های برکت به بانوان کارآفرین

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: از مجموع 203 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور که تا به امروز در مناطق محروم و روستایی سراسر کشور ایجاد شده، 42 درصد معادل بیش از 85 هزار طرح به بانوان کارآفرین اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: از مجموع ۲۰۳ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور که تا به امروز در مناطق محروم و روستایی سراسر کشور ایجاد شده، ۴۲ درصد معادل بیش از ۸۵ هزار طرح به بانوان کارآفرین اختصاص پیدا کرده است.

ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست را به عنوان اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی در اولویت طرح‌های اشتغال‌زایی خود قرار داده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد گفت: تاکنون ۲۰۳ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور در مناطق کم‌برخوردار کشور راه‌اندازی شده که ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۶۱۰ هزار نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم آورده است.


به گفته ترکمانه، حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۲۰۳ هزار طرح اشتغال نزدیک به ۲۳ هزار میلیارد ریال است.

وی که در آیین امضای تفاهم‌نامه ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی ایجاد اشتغال میان بنیاد برکت و بانک‌های عامل سخن می‌گفت، ادامه داد: شبکه ۱۰۰۰ نفری مجریان و تسهیل‌گران برکت با هدف ایجاد اشتغال پایدار در کشور در ۳۷۰ شهرستان و ۱۱ هزار روستا مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شبکه تسهیل‌گری برکت با ۳۰ هزار نفر از مسئولان محلی از جمله امامان جمعه، دهیاران، بخشداران و فرمانداران در تماس مدام و تعامل سازنده هستند تا اشتغال در مناطق محروم و روستایی کشور روند مناسب و پرشتابی داشته باشد.

ترکمانه اظهار داشت: تسهیل‌گران بنیاد برکت پس از حضور در هر منطقه و کسب اطلاعات و رصد توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بومی و محلی، اقدام به شناسایی و اهلیت‌سنجی متقاضیان اشتغال کرده و پس از آموزش و اهلیت‌سنجی، واجدین شرایط را برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌کنند.

وی تاکید کرد: تسهیل‌گران با هدف پایدارسازی و توانمندکردن، تا سه سال پس از راه‌اندازی طرح اشتغال کنار کارآفرینان می‌مانند و از آن‌ها حمایت می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت از تشکیل اطلس جامع محرومیت خبر داد و تصریح کرد: اشتغال‌زایی در مناطق محروم در دو سطح طرح‌های خرد و کوچک و متوسط و طرح‌های بزرگ دنبال می‌شود.

ترکمانه با اشاره به راه‌اندازی ۱۷۰ رسته شغلی در مناطق محروم عنوان کرد: در هر منطقه، رسته‌های شغلی متناسب با ظرفیت‌ها، توانایی‌ها و پتانسیل‌های آن منطقه ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های محروم و مرزی از جمله سیستان و بلوچستان و خوزستان در اولویت بنیاد برکت برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی قرار دارند.

همچنین مطالعه کنید:

پوشش بیمه‌ای اربعین امسال چگونه خواهد بود؟

به گزارش کسب و کار نیوز، ثبت نام متقاضیان زیارت اربعین حسینی (ع) از ساعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.