صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / سقف ریالی داروخانه‌ها برداشته شد
سقف ریالی داروخانه‌ها برداشته شد

سقف ریالی داروخانه‌ها برداشته شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از برداشته شدن سقف ریالی داروخانه‌ها در راستای اجرای کامل طرح دارویاری خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی درباره پرداخت ریالی داروخانه‌ها در طرح دارویاری گفت: تغییر خوبی را سازمان بیمه سلامت برای اجرای بهتر طرح دارویاری انجام داده است. به این صورت که برای اینکه هزینه‌های پرداختی توسط مردم در داروخانه‌ها کاملا ثابت بماند، سقف ریالی داروخانه‌ها را برداشتیم که با افزایش سهم سازمان و افزایش مابه‌التفاوت ارزی یا همان یارانه دارو، نسخی با قیمت جدید مشکلی ایجاد نکنند.

وی با بیان اینکه به طور کلی سقف ریالی داروخانه‌ها برداشته شده است، گفت: کلیه نسخی که به داروخانه‌ها می‌رود، می‌تواند از سوی داروخانه‌ها پیچیده و به صورت الکترونیک به سازمان بیمه سلامت ارسال شود و ما هم بدون هیچ کسوری این نسخ را پرداخت می‌کنیم.

ناصحی گفت: پیش از این با مقررات و قوانینی وجود داشته یا به دلیل اعمال مدیریت برای برخی داروخانه‌هایی که مشکلاتی که از نظر قانونی داشتند، سقفی برای برخی داروخانه‌های قرار دادیم، اما در راستای اجرای کامل طرح دارویاری این سقف را برداشتیم تا مردم بتوانند از همه داروخانه‌ها در دریافت دارو استفاده کامل داشته باشند. اعمال نظارت‌ها هم تشدید شده و تقریبا ۷۰ درصد داروخانه‌های کشور را در چند روزی که از طرح می‌گذرد، از سوی کارشناسان بیمه سلامت نظارت کردیم. در عین حال نظارت‌ها از سوی وزارت بهداشت، ‌سازمان بازرسی و سازمان غذا و دارو هم در حال انجام است. خوشبختانه مشکل کم بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

۳ کلان برنامه وزارت بهداشت در ۱۴۰۳ / تقویت مراکز درمانی در مناطق کم‌برخوردار

به گزارش کسب و کار نیوز ، دکتر بهرام عین اللهی در نشست هیأت رییسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.