صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / سلامت و ایمنی مردم خط قرمز ما است
سلامت و ایمنی مردم خط قرمز ما است

رئیس سازمان ملی استاندارد:

سلامت و ایمنی مردم خط قرمز ما است

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: طبق قانون هر جایی که استانداردها، موازین ایمنی و فنی پاس نشود این سازمان ورود می‌کند.


مهدی اسلام پناه_ رئیس سازمان ملی استاندارد_ در حاشیه بازدید از همایش هم‌افزایی مدیریت ایران درباره تاثیرات این رویداد اظهار کرد: جنس کارها مردمی است و زمانی که پایه کارها مردمی باشد هم در آن تحول وجود دارد، هم سادگی و در عین حال پیچیدگی.

وی افزود: خوشحال هستم که این پویایی را مشاهده کردم و مواردی که مرتبط به حوزه توسعه محصول، خدمت، استاندارد سازی، انطباق، ارزیابی کیفیت را مشاهده و یادداشت برداری کردیم قرار هست مشارکت هایی انجام دهیم. به دلیل اینکه اولین سالی است که رویداد برگزار می شود در وهله بعدی هم می تواند ارتقا پیدا کرده و کامل‌تر شود.

اسلام پناه گفت: این گونه رویدادها برای سازمان ملی استاندارد که یک سازمان مردمی بوده و تکالیف، خدمات و ماموریت‌هایش مستقیما متوجه مردم می شود، هر چه تکثیر و گسترش یابد بهتر است.

رئیس سازمان ملی استاندارد درباره ترخیص ذرت‌های آلوده تصریح کرد: بیانه‌ای در رابطه با همین موضوع ارائه کرده‌ایم که سازمان استاندارد از اواخر ماه بهمن تا اوایل اسفند ماه مدیریت کرد و اجازه نداد به سلامتی، ایمنی و حتی امنیت روحی و روانی مردم آسیبی وارد شود؛ اما فضای رسانه‌ای را به سمتی بردند که اتفاق سهمگینی رخ داده و این سازمان سازمانی است که فرابخشی صحبت می کند.

وی تاکید کرد: ایمنی، سلامت و امنیت مردم خط قرمز ما است و ما در این محموله در بندرگاه و سایر محموله ها از خط قرمز عبور نکرده‌ایم و نخواهیم کرد و خاطر مردم از این بابت در آرامش باشد.

اسلام پناه در پاسخ به سوال ایسنا که چه خودروهایی قرار است توقیف شود و چه زمانی انجام می شود؟ تشریح کرد: بعد از اینکه گلایه رهبر انقلاب به صورت علنی مطرح و به دنبال آن فرمان رئیس جمهوری صادر شد به موازات حضور ما در سازمان رقم خورد. به دلیل شناخت از صنعت و این حوزه نگرانی های مردم را در این زمینه درک می کنم.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: بنابراین ما ورود کردیم و در یک بازه زمانی پنج نوع خودرو را به دلایل گوناکون از دستور تولید خارج کردیم که نوعی خاطر جمعی را برای مردم ایجاد می کند. ما طبق قانون هر جایی که استاندارد ها، موازین ایمنی و فنی به اصطلاح پاس نشود حوزه ای است که سازمان ملی استاندارد ورود می کند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: بنابراین این نهضت تا کیفی سازی نهایی یک حرکت مستمر و پیوسته است و مورد حمایت رئیس جمهوری هم قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

امسال ۵۰۰ روستابازار راه‌اندازی می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز ، ایوب فصاحت، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.