صفحه اصلی / اسلایدر / کنعانی: برای رسیدن به توافق خوب، جدی هستیم/ گروسی سنگ‌اندازی نکند
کنعانی: برای رسیدن به توافق خوب، جدی هستیم/ گروسی سنگ‌اندازی نکند

کنعانی: برای رسیدن به توافق خوب، جدی هستیم/ گروسی سنگ‌اندازی نکند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سیاست اصولی دولت سیزدهم در بحث مذاکرات این است که اقتصاد و معیشت مردم را به روند مذاکرات رفع تحریم ها گره نزند.

به گزارش کسب و کار نیوز، ناصر کنعانی در نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی ادامه داد: ما برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی، جدی هستیم.

وی تصریح کرد: روند گفت‌وگو از طریق کانال های ارتباطی ادامه دارد.

وی در پاسخ به سوالی گفت: ما علاقمند هستیم که در آینده نزدیک توافق شکل بگیرد و تمام تلاش هایمان در این ارتباط هست ولی در این زمینه احساسی و شتاب زده هم عمل نمی کنیم و منافع اساسی کشور را قربانی شتاب زدگی نمی‌کنیم.

کنعانی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد اظهارات اخیر گروسی در مورد فعالیت های هسته ای ایران هم گفت: اظهارات اخیر آقای گروسی، سازنده، دقیق و فنی نیست.
وی تاکید کرد: ایشان را دعوت می کنیم که از بیان اظهارات با انگیزه های سیاسی خودداری کند. از سنگ اندازی در مسیر رفع تحریم ها و حصول توافق در این زمینه اجتناب کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که با توجه به حکم دادگاه سوئد علیه حمید نوری، ایران هفته پیش سفیر خود در این کشور اروپایی را برای مشورت به تهران فرا خواند آیا این به معنا است که ایران تصمیم به سطح کاهش روابط. خود با سوئد گرفته است گفت: ما در حال حاضر هیچ برنامه ای برای کاهش سطح روابط سیاسی با سوئد نداریم. ایران سفیر خود برای انجام مشورت های بیشتر به تهران فرا خوانده است.

کنعانی گفت: ما از تمامی امکانات خود برای آزادی آقای نوری استفاده می کنیم. ما معتقد هستیم که این موضوع را باید در سایه گفت وگوهای دو جانبه با مقامات سوئد حل و فصل کنیم و دیدگاه های خود را در مورد این حکم به مقامات سوئد منتقل کرده ایم.

وی درباره انتخاب سفیر از سوی دولت کویت هم گفت؛ انشالله به زودی سفیر جدید کویت در ایران، در تهران مستقر خواهد شد./ ایسنا

همچنین مطالعه کنید:

مالیات بر عایدی سرمایه از کی اجرا می‌شود؟

به گزارش کسب و کار نیوز ، عایدی سرمایه به میزان افزایش ارزش قیمت فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.