صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / میرکاظمی: چیزی به اسم ارز ترجیحی ۴۲۰۰ وجود ندارد/پرداخت‌های عمرانی از مرداد انجام می‌شود
میرکاظمی: چیزی به اسم ارز ترجیحی ۴۲۰۰ وجود ندارد/پرداخت‌های عمرانی از مرداد انجام می‌شود

در حاشیه جلسه دولت

میرکاظمی: چیزی به اسم ارز ترجیحی ۴۲۰۰ وجود ندارد/پرداخت‌های عمرانی از مرداد انجام می‌شود

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: چیزی به اسم ارز ترجیحی ۴۲۰۰ وجود ندارد، اگر دولت بخواهد از بخشی حمایت داشته باشد، باید مابه‌التفاوت ریالی آن را پرداخت کند.


به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، مسعود میرکاظمی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره تامین اعتبارات عمرانی سفرهای استانی گفت: در پایان سال گذشته تعهدات سفر استانی ۱۳۵ درصد بود و ما ۳۵ درصد بالاتر از آنچه تعهد کرده بودیم، پرداخت کردیم. امسال هم از مردادماه پرداخت‌های عمرانی انجام و البته بیشتر هم می‌شود. ما تعهد دادیم که استقراض نکنیم و بر این تعهدمان هم هستیم. در تیرماه سال جاری ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی اختصاص خواهد یافت و این علاوه بر ۱۵ هزار میلیارد تومان اوراقی است که برای بودجه عمرانی اختصاص می‌یابد.

وی درباره رتبه‌بندی معلمان نیز تصریح کرد: ما قبل از اینکه به پایان هر ماه برسیم، جلساتی را با بانک مرکزی، وزارت نفت و اقتصاد و دارایی داریم که منابع و مصارف هزینه را برای آن ماه می‌بندیم. برای رتبه بندی معلمان هم منبع هزینه گذاشتیم، اما دوستان باید تلاش کنند ابتدا احکام را در آموز ش و پرورش آماده کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: اما این رتبه بندی بر اساس آنچه در بودجه دیده شده است پرداخت می شود و در چارچوب سقف بودجه این پرداخت انجام می شود و این مبلغ در قانون حدود ۳۶ تا ۳۸ میلیارد تومان است.

میرکاظمی درباره برخی اخبار مبنی بر بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهارکرد: الان چیزی به اسم ارز ترجیحی ۴۲۰۰ وجود ندارد. مثلا چیزی به اسم اینکه گندم را با ارز ۴۲۰۰ وارد کنیم، نداریم. دولت اگر بخواهد از بخشی حمایت داشته باشد، باید مابه التفاوت ریالی آن را پرداخت کند و در حال حاضر ما به التفاوت ریالی حمایتی دولت به نان و دارو اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: در تمام کشورهای دیگر هم اگر دیده باشید، یکی از بحران‌ها افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی است که موجب تورم شده است. ما تلاش کردیم که با پرداخت‌هایی که انجام شده، مردم را از نوسانات قیمت جهانی محافظت کنیم.

میرکاظمی درباره پرداخت عیدی به معلمان در مناسبت‌های مذهبی و ملی گفت: چنین مصوبه ای تا الان نداریم و اگر تصویب شود حتما پرداخت می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

مالیات ۹۰ درصد صنوف و مشاغل، فقط صفر تا ۲۰ میلیون بوده است/تامین منابع بودجه از درآمدهای مالیاتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، سیدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.